فارس/ سفیر روسیه در واشنگتن گفت اختصاص بودجه نظامی جدید آمریکا برای کمک به اوکراین، نشان می‌دهد که واشنگتن در راهکار مسالمت‌آمیز بحران اوکراین مشارکت نمی‌کند.

تخصیص چند میلیارد دلار بودجه برای کمک نظامی آمریکا به اوکراین با واکنش تند «آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در واشنگتن همراه شد.
آنتونوف امروز (سه‌شنبه) گفت که آمریکا با این کمک‌های نظامی بیشتر به کی‌یف، همچنان به هیزم ریختن در آتش معرکه اوکراین ادامه می‌دهد.

به نوشته وبگاه «ریانووستی»، وی در کانال تلگرامی سفارت روسیه در آمریکا نوشت: «واشنگتن به آتش‌بیاری در معرکه اوکراین ادامه می‌دهد. تخصیص یک میلیارد دلار اضافی برای این اهداف تأیید می‌کند که ایالات متحده قصد ندارد به ندای عقل گوش دهد و در راه حل‌و‌فصل مسالمت‌آمیز بحران اوکراین مشارکت نخواهد کرد».

این دیپلمات روس در ادامه تاکید کرد که آمریکا بیشتر و بیشتر به درگیری در اوکراین کشیده می‌شود و به مرز خطرناکی از رویارویی با روسیه نزدیک خواهد شد.

آنتونوف در پایان هشدار داد: «چنین خطی هیچ چیز خوبی برای صلح و امنیت نخواهد داشت، بلکه تنها عذاب رژیم اوکراین را طولانی خواهد کرد».

روز گذشته بود که اداره توسعه بین‌المللی آمریکا اعلام کرد در سال مالی جدید، ۵.۵ میلیارد دلار حمایت نظامی دیگر به اوکراین خواهد فرستاد تا به این کشور در درگیری‌ها با روسیه کمک کند. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar