فارس/ رهبر جریان صدر در عراق در جدیدترین بیانیه خود از دستگاه قضایی این کشور خواست که حداکثر تا پایان هفته آینده پارلمان عراق را منحل کند.

«سید مقتدی الصدر» رهبر جریان صدر، عصر امروز (چهارشنبه)، در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر بیانیه‌ای در ارتباط با انحلال پارلمان عراق صادر کرد.
بنابر گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، رهبر جریان صدر در این بیانیه از شورای عالی قضایی عراق خواست که تصمیمی درباره انحلال پارلمان عراق حداکثر تا پایان هفته آینده اتخاذ کند.

سید مقتدی الصدر با اشاره به اینکه انحلال پارلمان تنها توسط خود اعضای پارلمان انجام نمی‌شود، از دستگاه قضایی عراق به‌ویژه رئیس شورای عالی قضایی این کشور خواست که روند موجود را اصلاح کند.

الصدر با اشاره به اینکه مهلت قانونی پارلمان برای تعیین رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر به پایان رسیده، از رئیس‌جمهور عراق خواست که پس از انحلال پارلمان، زمانی را برای برگزاری انتخابات زود‌هنگام البته با شروطی که بعدها اعلام خواهد شد، تعیین نماید.

رهبر جریان صدر همچنین اشاره کرد که تا زمان اعلام شروط و برگزاری انتخابات، حامیان این جریان به تحصن خود ادامه خواهند داند.

سید مقتدی الصدر، چهارشنبه‌شب هفته گذشته، گفت‌و‌گو میان احزاب سیاسی عراق را بی‌فایده خوانده بود و خواستار انحلال پارلمان عراق شده بود.

این درخواست با واکنش‌های مثبت و منفی بسیاری همراه شد و تعدادی از گروه‌های سیاسی عراق تأکید داشتند که انحلال پارلمان بایست با اجماع تمام احزاب سیاسی صورت گیرد.

امیدها در کشور عراق پس از ۱۰ ماه با معرفی «محمد شیاع السودانی» به عنوان نامزد منصب نخست‌وزیری زنده شد و در حالی که پارلمان نیز خود را برای انتخاب رئیس‌جمهور و معاون اول رئیس پارلمان آماده می‌کرد، تظاهرات حامیان جریان صدر برای مخالفت با روند سیاسی، شرایط عراق را پیچیده کرد.

آشوبگران حامی رهبر جریان صدر طی هفته گذشته چند بار پس از ورود غیرقانونی به «منطقه سبز» بغداد، وارد صحن پارلمان شدند و همچنان به تحصن خود در منطقه سبز ادامه می‌دهند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar