باشگاه خبرنگاران/ تیراندازی در اسکاتلند دست کم یک کشته و سه زخمی برجای گذاشت.

رسانه‌های محلی در اسکاتلند از تیراندازی در منطقه اسکای خبر دادند که منجر به قتل یک مرد ۴۷ ساله و زخمی شدن سه نفر دیگر از جمله یک زن شده است.

بر اساس گزارش گاردین، پلیس اسکاتلند با تایید این خبر گفت: بلافاصله پس از دریافت خبر تیراندازی، نیرو‌های واکنش سریع و عملیات ویژه و بالگرد به محل اعزام شدند و یک مرد ۳۹ ساله را در این باره بازداشت کردند.

در پی وقوع این حمله مسلحانه موجی از نگرانی در اسکاتلند به ویژه در محل وقوع تیراندازی ایجاد شده و مقامات پلیس تلاش می‌کنند درباره کمک به تامین امنیت به آنان اطمینان دهند. برخلاف آمریکا، حمل سلاح در انگلیس ممنوع است و در موارد نادر و به سختی به افراد مجوز حمل سلاح داده می‌شود.

ایان بلکفورد رهبر نمایندگان حزب ملی اسکاتلند در پارلمان انگلیس این واقعه را وحشتناک و شوک آور دانست و بر ضرورت درس گرفتن از اینگونه وقایع تاکید کرد.

شاهدان عینی در فضای مجازی می‌گویند شمار زیادی از نیرو‌های پلیس و اورژانس در سه نقطه وقوع تیراندازی حضور دارند و خیابان‌های منتهی به این محل‌ها را برای عموم مسدود کرده اند.

براساس گزارش‌های رسمی مرکز ملی آمار انگلیس در یک سال منتهی به ماه مارس ۲۰۲۱ حدود هفتصد نفر در این کشور به قتل رسیدند. افزایش نا امنی و قتل افراد در انگلستان به یکی از چالش‌های مهم در این کشور مبدل شده است. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar