ایسنا/ معاون رئیس‌جمهور روسیه می‌گوید که روسیه "مطمئنا" با ناتو در اوکراین می‌جنگد نه با خود اوکراین.

به گزارش آر تی، سرگئی کرینکو،  معاون رییس دفتر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در سخنانی در مجمع دانشمندان جوان سیاسی روسیه، گفت که رهبری اوکراین مردم خود را فروخته است تا از طرف ناتو علیه روسیه بجنگند.

وی افزود که کشورهای غربی از مرگ اوکراینی‌ها تا زمانی که این امر منافع آنها را تامین کند، ناراحت نیستند. ما به خوبی می‌دانیم که در خاک اوکراین علیه اوکراین نمی‌جنگیم و قطعاً علیه مردم اوکراین هم نمی‌جنگیم.

کرینکو گفت: کل بلوک ناتو در اوکراین در حال جنگ با روسیه در اوکراین با دستان اوکراینی است. او دولت کی‌یف را به دلیل این خشونت ها مقصر دانست و آن را متهم کرد که اجازه می دهد کشور و مردم آن در "رویروی اساسی جامعه غربی علیه روسیه" قربانی شوند.

او تصریح کرد: ناتو با کمال میل با روسیه «تا آخرین اوکراینی» آنطور که خودشان می‌گویند بدون تردید مبارزه خواهد کرد. چرا که نه؟ آنها از این بابت ناراحت نیستند.

کرینکو در این ویدئو کنفرانس به حاضران گفت: بن بست روسیه و غرب بسیار فراتر از درگیری در اوکراین است. تحریم‌های اقتصادی بی‌سابقه‌ای که آمریکا و متحدانش علیه مسکو اعمال کرده‌اند و «حمله‌های اطلاعات روانی» به مسکو نیز بخش‌های اساسی درگیری هستند.

او با استناد به اسناد طبقه بندی شده غربی گفت که مخالفان مسکو هنگام تصمیم گیری در مورد پاسخ خود به اقدام نظامی روسیه در اوکراین اشتباه محاسباتی کرده بودند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar