ایسنا/ چند روز پس از آنکه کیم جونگ اون خبر پیروزی در برابر کرونا را اعلام کرد، این کشور دستور استفاده از ماسک صورت برای کرونا و سایر محدودیت‌های دیگر را لغو کرد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، این بیانیه پس از آن منتشر شد که پیونگ یانگ اخیرا سئول را مقصر شیوع ویروس کرونا اعلام کرده بود.

خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA) نیز گزارش کرد، محدودیت‌های کرونایی در حالی برداشته شده که بحران بهداشت عمومی به وجود آمده در کشور به طور کامل از میان رفته و تمامی کشور از این ویروس در کوتاهترین بازه زمانی ممکن پاکسازی شده است.

این خبرگزاری هم‌چنین گزارش کرد: دستور استفاده از ماسک صورت برای مقابله با کرونا در تمامی مناطق بجز مناطق و شهرهای مرزی برداشته شده و همین مساله باعث شده تا تمامی کشور به منطقه عاری از کرونا تبدیل شود.

اما به افرادی که علائم بیماری تنفسی دارند توصیه شده که ماسک بزنند و از مردم خواسته شده در برابر "عوامل غیرعادی"، هوشیار بمانند که احتمالا خبرنامه‌های پروپاگاندایی از سوی کره جنوبی است.

کره شمالی اخیرا و چند ماه پس از اعلام نخستین مورد ابتلا به کرونا در مه سال جاری میلادی "پیروزی چشمگیری"‌ را در برابر کرونا اعلام کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar