ایرنا/ سخنگوی دفتر سیاسی حکومت طالبان افغانستان در قطر اعلام کرد دیپلمات‌های هندی به سفارت هند در افغانستان بازگشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، «محمد نعیم وردک»، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر، روز شنبه (22 امرداد) در یک رشته توییت نوشته است که دیپلمات‌های هندی به کابل رسیده‌اند.

در همین حال، «سوبرانیام جایشنکار»، وزیر خارجه هند گفته است تیمی از دیپلمات های هندی به جز سفیر آن کشور به افغانستان رفته‌ و هند علاقه‌مند است تا روابط مردمی خود را با توجه به روابط طولانی تاریخی با جامعه افغانستان ادامه دهد.

جایشنکار تصریح کرده است که دیپلمات‌های هندی در اوت (شهریور) سال گذشته به دلیل وضعیت آن زمان، سفارت را در افغانستان ترک کرده بودند اما اکنون یک دسته از دیپلمات‌ها دوباره به افغانستان بازگشته اند.

دیپلمات‌های هندی در حالی به افغانستان برمی‌گردند که چندی پیش امیرخان متقی؛ سرپرست وزارت خارجه‌ طالبان، در دیدار با هیأت هندی در کابل از هند خواسته بود تا فعالیت دیپلمات خود را در کابل از سر بگیرد.

سرپرست وزارت خارجه‌  تأکید کرده بود که هند پروژه‌های متوقف شده و حضور دیپلماتیک خود را از سر گیرد و همچنین خدمات کنسولی را به شهروندان افغانستان ارائه دهد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar