فارس/ منابع آگاه خبر دادند که ولی‌عهد عربستان سعودی به تازگی یک یگان امنیتی احداث کرده که هدف از آن، سرکوب مخالفان خود در خارج از این کشور است.

این منابع به پایگاه خبری «مرآة الجزیره» گفتند که بن سلمان به تازگی یک یگان امنیتی احداث کرده است که هدف از آن، سرکوب مخالفان خود در خارج از این کشور است.

این منابع با بیان اینکه بن سلمان به سرعت خواستار تأمین مالی این یگان است، تأکید کردند، بن سلمان موافقت کرده است که حقوق این یگان امنیتی بالا باشد و هر گونه تجهیزات نیز برای آنان فراهم شود.

به گفته منابع مذکور، ولی‌عهد سعودی همچنین دستور داده که از همه ابزارها برای تحت نظر گرفتن و جاسوسی  در نتیجه محاصره مخالفان خود استفاده شود. بن سلمان همچنین دستور داد که هر کس در داخل این کشور با مخالفان خارجی وی، تماس گرفت، او را بازداشت کنند.

این منابع می‌گویند که افزایش نفوذ مخالفان خارجی بن سلمان، به شدت وی را نگران کرده‌ است و آنان را تهدید خطرناکی برای خود می‌داند.

پیش از این هم سازمان دیدبان حقوق بشر، از بن سلمان تحت عنوان دیکتاتوری یاد کرده بود که به شدت همه مخالفان را در داخل این کشور سرکوب می‌کند.

این سازمان، پرونده بن سلمان در زمینه حقوق بشر را سیاه توصیف و تأکید کرد، بن سلمان بر سرکوب مخالفان و منتقدان داخلی خود هم افزوده است؛ هر چند وی در اقدامات نمادین، برخی از فعالان را در سال جاری میلادی آزاد کرده بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar