ایسنا/ عمران خان، رئیس حزب تحریک انصاف پاکستان که پیشتر نخست‌وزیری را بر عهده داشت، گفت که تلاش‌هایی در این کشور برای بازگرداندن نواز شریف، نخست‌وزیر سابق پاکستان از لندن در ماه آینده میلادی در جریان است.

به نقل از خبرگزاری پی.تی.آی، عمران خان، سیاستمدار پاکستانی که سابقا ورزشکار رقابت‌های کریکت بوده، همچنین گفت که "تشکیلات" حاکم در پاکستان در حال اعمال فشار به منظور "لغو رد صلاحیت مادام‌العمر نواز شریف" به منظور ایجاد امکان شرکت او در رقابت مربوط به انتخابات سراسری آتی در سال ۲۰۲۳ در پاکستان است.

عمران خان ضمن اشاره غیرمستقیم خود به تشکیلات نظامی قدرتمند پاکستان در جریان یک تجمع مربوط به حزبش در محل استادیوم هاکی ملی در شهر لاهور بیان کرد: توطئه‌ای برای رد صلاحیت من در دولت و هموار کردن راه برای بازگشت نواز شریف، رهبر حزب مسلم لیگ شاخه نواز از لندن به پاکستان در ماه آینده میلادی در جریان است.

حزب مسلم لیگ نواز پاکستان تقریباً به طور رسمی اعلام کرده است که نواز شریف، رهبر این حزب قبل از انتخابات سراسری بعدی این کشور به جهت شرکت در "رویارویی واقعی" با عمران خان به پاکستان بازخواهد گشت. رعنا ثناالله، وزیر کشور پاکستان هم اخیراً اعلام کرد که نواز شریف پیش از انتخابات سراسری بعدی برای مدیریت کمپین انتخاباتی حزب بازخواهد گشت.

بر اساس گزارش‌ها، کمیسیون انتخاباتی پاکستان در تدارک برای برگزاری انتخابات سراسری تا اکتبر، یک سال زودتر از موعد تعیین شده برای آن است. ثناالله، وزیری که نزدیک به نواز شریف محسوب می‌شود، در ادامه گفت که ممکن است از طریق پارلمان "اصلاحات خاصی" برای لغو رد صلاحیت مادام‌العمر نواز شریف اعمال شود.

عمران خان که چندی پیش از نخست وزیری پاکستان خلع شد، همچنین گفت که تحت این توطئه، نواز شریف تا پایان ماه سپتامبر به پاکستان بازگردانده خواهد شد. او اظهار کرد: من را با یک غارتگر مقایسه نکنید. من می‌خواهم به توطئه‌گران بگویم که هر چه بادا باد، من هیچ معامله‌ای نخواهم کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar