شفقنا/  رئیس جمهوری چچن خواهان تجدید نظر سیاستمداران غربی در مواضع خود در قبال روسیه و اقدام آنها برای یادگیری نحوه همکاری با این کشور شد.

به گزارش شبکه خبری «آر تی عربی» روسیه، «رمضان قدیروف» رئیس جمهوری چچن که یک جمهوری‌ خودمختار و مسلمان نشین واقع در منطقه قفقاز شمالی در جنوب غرب روسیه می باشد، امروز (یک شنبه) از سیاستمداران غربی درخواست کرد تا در مواضع خود در قبال روسیه تجدید نظر کنند و نحوه همکاری با این کشور را نیز یاد بگیرند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «نووستی» روسیه، قدیروف در اشاره به «میخائیل گورباچف»، واپسین رهبر اتحاد جماهیر شوروی سابق و «بوریس یلتسین»، نخستین رئیس جمهوری روسیه، تاکید کرد که جهان غرب همچنان نمی تواند این مسئله را درک کند که روسیه مدرن مدت زیادی است که دیگر «اتحاد جماهیر گورباچف» و «سرزمین های یلتسین مبتنی بر کودتای نظامی، نبود مواد مختلف و ورشکستگی» نیست.

رئیس جمهوری چچن در این باره افزود: این در واقع روسیه دیگری است، متفاوت، قدرتمند و توانا؛ بر شما ای سیاستمداران در غرب واجب است که نه در راهبرد فروپاشی فدراسیون روسیه بلکه در مواضع خود نسبت به این کشور تجدید نظر کنید که طی 20 سال گذشته از یک کشور در معرض غارت و تحقیر غرب به کشوری با بنیان سیاسی قدرتمند تبدیل گشته که با رعایت اهداف راهبردی، سازماندهی مجدد شده تا آن چنان محکم شود که نتوان آن را فرمانبردار کرد.

قدیروف ضمن یادآوری سخنان «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهوری روسیه که گفته بود «هر کسی تلاش کند خاک روسیه را گاز بگیرد، قطعا دندان های خود را از دست خواهد داد»، به کشورهای غربی توصیه کرد که با این کشور دشمنی نکنند و خطاب به سیاستمداران غرب نیز گفت: حفظ دوستی با روسیه را یاد بگیرید تا دندان هایتان سالم بمانند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar