مهر/ وزارت دفاع روسیه در گزارش روزانه خود اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته، در نتیجه عملیات‌های ارتش این کشور ۷۵ نظامی ارتش اوکراین کشته و تجهیزات نظامی آنها نیز نابود شدند.
به گزارش  اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه در گزارش روزانه خود از تازه‌ترین تحولات میدانی جنگ در اوکراین اعلام کرد نیروهای ارتش این کشور کنترل یک شهرک دیگر در منطقه «خارکوف» را به دست گرفتند.

بنا بر این گزارش، ۳۵ نئونازی و ۴۰ ملی‌گرای افراطی ارتش اوکراین در منطقه «خرسون» در حملات نیروهای هوایی ارتش روسیه کشته شدند و تجهیزات نظامی آنها از جمله ۹ خودروی زرهی نیز منهدم شد.

وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد که پدافند هوایی ارتش این کشور دو پهپاد ارتش اوکراین در منطقه خارکوف را منهدم کرده و واحد توپخانه ارتش نیز دو موشک و انبار مهمات ارتش اوکراین در نزدیکی شهر «میکولائیف» را هدف قرار دادند.

در پایان این گزارش نیز آمده که از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، تاکنون ۲۶۷ هواپیما، ۱۴۸ بالگرد، ۱۷۳۸ پهپاد، ۳۶۵ سامانه ضدموشکی، ۴۳۰۳ تانک و دیگر خودروهای زرهی جنگی، ۷۹۸ سامانه پرتابگر چندمنظوره راکت، ۳۲۹۸ خمپاره‌انداز و توپخانه، و همچنین ۴۸۸۸ دستگاه خودروی ویژه نظامی متعلق به ارتش اوکراین منهدم شده‌اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar