فارس/ روزنامه عبری «یدیعوت آحارونوت» جزئیات بیشتری درباره عملیات استشهادی جوان فلسطینی منتشر کرد و گزارش داد که این جوان فلسطینی، 10 تیر به سمت صهیونیستها شلیک کرده بود.

روزنامه عبری «یدیعوت آحارونوت» جزئیات بیشتری درباره این عملیات استشهادی (شهادت‌طلبانه) منتشر کرد و گزارش داد، عامل عملیات که امیر الصیداوی نام دارد، در سال ۲۰۱۵، به اتهام «شروع به قتل» بازداشت شده بود.

یدیعوت ادامه داد، الصیداوی پس از اینکه مدت زمان مجازاتش کاهش یافت، دو سال پیش آزاد شد. این روزنامه مدعی شد که وی به هیچ یک از گروههای فلسطینی وابسته نیست.

به گزارش این روزنامه، این جوان فلسطینی، ۱۰ تیر شلیک کرد که در پی آن، هشت صهیونیست زخمی شدند. وی پس از این، بلافاصله از محل تیراندازی فرار کرد و آزادانه شش ساعت در حال پرسه زدن بود.

بنا بر این گزارش، پیش اینکه الصیداوی خود را تسلیم کند، پلیس هویت او را شناسایی کرد و چند ساختمان را در «سلوان» محاصره کردند.

این روزنامه همچنین نوشت، مجری این عملیات، با خودروی خود به محل عملیات رسید و از آن خارج شد و بلافاصله شروع به تیراندازی به سمت اتوبوس صهیونیستی کرد که در پی آن، چند نفر زخمی شدند.

به گزارش یدیعوت، این جوان فلسطینی، پس از آن، به سمت یک خودروی شخصی تیراندازی کرد و سپس، به مسیر خود ادامه داد و در امتداد خیابان، به سمت صهیونیستها تیراندازی می‌کرده است.

این در حالی است که اداره اورژانس رژیم موقت صهیونیستی اعلام کرد در این عملیات حداقل 9 صهیونیست مجروح شدند که حال ۳ نفر از آنها وخیم است.

امیان صهیونیستی از بامداد شهر سلوان را محاصره و مانع از ورود و خروج به آن شدند. تعدادی زیادی از این نظامیان به منازل یورش بردند و از اهالی آنها بازجویی میدانی کردند.

تعداد زیادی فلسطینی نیز در این بازجویی‌ها و یورش‌ها بازداش شدند که از جمله آنها «اسماء الشیوخی» از نگهبانان مسجدالاقصی و فرزندانش بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar