فارس/ منابع خبری گزارش دادند که رژیم صهیونیستی به غرب سوریه، حمله موشکی کرده و سامانه پدافندی سوریه هم در پی این حملات، فعال شده است.

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی گزارش داد که این حملات توسط جنگنده‌های این رژیم صورت گرفته است. 

گزارشهای تأیید نشده هم حاکی از این است که صدای چند انفجار در طرطوس شنیده شده و دستکم دو موشک از حریم هوایی لبنان به سمت سوریه شلیک شده است. برخی منابع لبنانی اما تعداد موشکها را هشت عدد اعلام کردند.


خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) لحظاتی پیش به نقل از خبرنگار خود در طرطوس، گزارش داد که صدای چند انفجار در این شهر به گوش رسیده است و تحقیقات برای علت آن همچنان ادامه دارد. سانا همچنین خبر داد که حملاتی به منطقه «قلمون» در مرزهای لبنان و سوریه صورت گرفته است.
منابع رسمی سوریه همچنین خبر دادند که سامانه پدافندی این کشور موفق شده است با این حملات مقابله کند. هنوز مشخص نیست که چند موشک شلیک شده و چند موشک رهگیری شده است.

پایگاه خبری صهیونیستی «کودکود» هم مدعی شد که چند حمله دیگر در مناطق مختلفی از سوریه انجام شده است که جزئیات آن، بعدا اعلام خواهد شد.

تیر ماه گذشته هم رژیم صهیونیستی به شهرستان «الحمیدیه» در جنوب طرطوس حمله موشکی انجام داد. این حمله با چند موشک از فراز دریای مدیترانه در غرب طرابلس، چند مرغداری در اطراف شهرستان الحمیدیه در جنوب طرطوس را هدف قرار داد و این حمله به مجروح شدن دو غیرنظامی از جمله یک زن منجر شد و خسارت مالی نیز بر جا گذاشت.

دولت سوریه بارها اعلام کرده است، رژیم صهیونیستی و متحدان منطقه‌ای و غربی آن از گروه‌های تکفیری تروریستی که با دولت سوریه می‌جنگند، حمایت می‌کنند. ارتش سوریه تاکنون بارها محموله‌های تسلیحاتی و مهمات ساخت فلسطین اشغالی را از گروه‌های تروریستی مستقر در سوریه کشف کرده است.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به صورت متناوب با نقض حریم هوایی لبنان یا از طریق بلندی‌های اشغالی جولان  به سمت اهدافی در شرق و شمال غرب سوریه حملات موشکی انجام می‌دهند.

نیروهای حافظ صلح سازمان ملل مستقر در لبنان بارها گزارش داده‌اند، رژیم صهیونیستی روزانه قطعنامه‌های سازمان ملل را نقض و به حریم هوایی لبنان تجاوز می‌کند. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar