فارس/ سناتور دموکرات ایالت مینه‌سوتا و دادستان سابق منطقه‌ای در پاسخ به انتقادات جمهوری‌خواهان گفت که تفتیش عمارت ترامپ فراتر از یک اقدام سیاسی بود.
 
«امی کلوبوچار» سناتور دموکرات ایالت «مینه‌سوتا» روز گذشته (یکشنبه)، انتقادات جمهوری‌خواهان از «اف بی آی» پس از تفتیش عمارت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور پیشین ایالات متحده آمریکا در «مارالاگو» در ایالت فلوریدا را محکوم کرد زیرا تأکید کرده بودند که این اقدام اف بی آی، «برای کشور خطرناک» است و از مأموران امنیتی اف بی آی به دلیل عدم تسلیم شدن در مقابل سیاست‌های حزبی، قدردانی کرد.
وی به برنامه «ملاقات با مطبوعات» شبکه آمریکایی «ان بی سی» در پاسخ به برخی از طرفداران ترامپ که گفته بودند که تفتیش خانه ترامپ با هدف سیاسی صورت گرفته بود، گفت: «فراتر از سیاست بود. آن‌ها فقط وظیفه خود را انجام دادند و ما باید بگذاریم که کارشان را بکنند».

طبق گزارش وبگاه «هیل» وابسته به کنگره آمریکا، اف بی آی روز دوشنبه حکم تفتیش عمارت ترامپ را اجرا کردند و یک اقدام بی‌سابقه علیه دونالد ترامپ انجام گرفت.

طبق این گزارش، حکم تفتیش که روز جمعه صادر شد به مأموران اف بی آی اشاره کرد که عملیات تفتیش عمارت ترامپ را پس از آن که مقام‌های آمریکایی مظنون شدند که ترامپ «قانون جاسوسی» را به همراه دیگر قانون‌های مدیریت اسناد دولتی نقض کرده، انجام دادند.

بر اساس گزارش هیل، عملیات تفتیش به تصرف 11 مجموعه اسناد محرمانه منجر شد که یکی از آن‌ها «اسناد مختلف/اسناد محرمانه اطلاعات محفظه حساس/اسناد TS)که می‌تواند به امنیت ملی آمریکا آسیب شدیدی وارد کند»، بود. ترامپ مدعی شده است که به صورت یکجانبه این اسناد را از حالت محرمانه خارج کرده است.

کلوبوچار در جریان مصاحبه با ان بی سی حاضر نشد به این سوآل پاسخ دهد که آیا اگر وزارت دادگستری آمریکا فکر می‌کند که ترامپ گناهکار است، نباید علیه او حکم صادر می‌کرد، وگفت که این تصمیم را به وزارت دادگستری آمریکا ارجاع می‌دهد.

وی در این خصوص گفت: «قانون پادشاه است. رئیس‌جمهور پادشاه نیست و من اضافه می‌کنم که رئیس‌جمهور سابق پادشاه نیست و همه باید قانون را دنبال کنند».

سناتور ایالت مینه‌سوتا که دادستان منطقه‌ای بود درباره حمله اخیر به ساختمان اف بی آی در «سینسیناتی» که روز پنجشنبه هفته گذشته انجام گرفت و عامل حمله حین فرار به دست نیروهای امنیتی کشته شد، محکوم کرد و آن را به لفاظی‌های اخیر حزب جمهوری‌خواه وصل کرد و گفت که این قضیه «بسیار من را نگران می‌کند».

رسانه‌های آمریکا درباره این حادثه گزارش کرده بودند که یک مرد مسلح که قصد حمله به یکی از دفاتر اف‌بی‌آی در شهر «سینسیناتی» در ایالت اوهایو داشته در تبادل آتش به پلیس کشته شده است. ساعتی قبل‌تر رسانه‌های آمریکا گزارش دادند یک مظنون مسلح تلاش کرد به ساختمان اف‌بی‌آی در اوهایو حمله کند.

 انگیزه این حمله هنوز مشخص نیست، اما اف‌بی‌آی در روزهای گذشته به دلیل بازرسی از منزل دونالد ترامپ به شدت از سوی طرفداران رئیس‌جمهور سابق آمریکا هدف حملات لفظی و تهدیدهای انتقام‌جویانه قرار داشته است. به دنبال وقوع این حمله، رئیس اف‌بی‌آی تهدیدات صورت گرفته علیه پلیس فدرال پس از یورش آن به عمارت ترامپ را «تاسف‌آور و خطرناک» خواند.

بر اساس گزارش اکسیوس، ترامپ و حامیانش یورش اف‌بی‌آی و وزارت دادگستری آمریکا به خانه ترامپ و تفتیش آن را نمادی از تجاوز دولت و «آزار و شکنجه سیاسی» توصیف کردند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar