فارس/ همزمان با تداوم تنش‌ها در شبه جزیره کره، مقام‌های کره جنوبی خبر دادند که کره شمالی دو موشک کروز به سمت دریای زرد شلیک کرد.

رسانه‌های کره جنوبی به نقل از مقامات این کشور خبر دادند، کره شمالی روز چهارشنبه (امروز) دو موشک کروز شلیک کرد.

خبرگزاری دولتی «یونهاپ» کره جنوبی روز چهارشنبه (امروز) در خبری فوری به نقل از یک مقام ارتش این کشور گزارش داد، به نظر می‌ذسد که کره شمالی دو موشک کروز به سمت دریای زرد شلیک کرده باشد.

طبق این گزارش، اقدام کره شمالی در شلیک موشک کروز در شرایطی انجام شده که «یون سوک یول» اخیرا به مناسبت صدمین روز آغاز ریاست جمهوری خود در کره جنوبی کنفرانس خبری ترتیب داده بود.

رئیس جمهور کره جنوبی روز دوشنبه و در روز سالگرد «روز ملی آزادی کره» طرحی پیشنهادی برای خلع سلاح کره شمالی ارائه کرد. او درباره این طرح گفت: «اگر پیونگ یانگ توسعه تسلیحات اتمی را متوقف کرده و دست به خلع سلاح اتمی به شکلی واقعی بزند، طرح عظیمی با هدف تقویت اقتصاد کره شمالی و زندگی مردم آن را متناسب با سطح خلع سلاح اتمی ارائه می‌کنیم».

رئیس جمهور کره جنوبی افزود، این طرح یک برنامه غذایی در مقیاس گسترده، کمک به استقرار زیرساخت‌های صنعتی، انتقال و توزیع برق  و مدرن سازی بنادر و فرودگاه‌ها برای برقراری تجارت بین‌المللی را شامل می‌شود.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی در گزارش امروز خود نوشت: «اولین پرتاب شناخته شده موشک کروز از سوی کره شمالی از ماه ژانویه، یک روز پس از آغاز تمرینات مقدماتی ارتش کره جنوبی و آمریکا در آستانه آغاز رزمایش ترکیبی سالانه "سپر آزادی اولچی" انجام شد».

این رسانه دولتی کره جنوبی افزود: «در حالی که طبق قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل، کره شمالی از پرتاب (شلیک موشک) با استفاده از فناوری موشک‌های بالستیک منع شده است، شلیک موشک کروز نقض این قطعنامه‌ها نیست».

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar