ایرنا/ دموکرات ها از زمان روی کار آمدن جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا تقریبا ۳.۸ تریلیون دلار از هزینه های اصلی خود را به تصویب رساندند و معتقدند این امر به آنها در انتخابات میان دوره ای ۲۰۲۲ کمک می‌کند، اما جمهوریخواهان می گویند این هزینه ها به اقتصاد لطمه می زند.

به گزارش  شبکه فاکس نیوز، گران ترین قانون مصوب دموکرات ها طرح نجات آمریکا بود که ۱.۹ تریلیون دلار ارزش گذاری شد.

پس از آن در سال ۲۰۲۱، لایحه زیرساخت های دو حزبی بود که مورد حمایت همه دموکرات ها و تعداد کمتری از جمهوریخواهان قرار گرفت و هزینه آن ۱.۲ تریلیون دلار ارزشیابی شد.  

دموکرات ها تابستان موفق شدند لایحه ۲۸۰ تریلیون دلاری را برای رقابت با چین و لایحه کنترل سلاح به ارزش ۲۰ تریلیون دلار را تصویب کنند. لایحه کنترل سلاح از حمایت برخی از جمهوریخواهان نیز برخوردار شد.

در نهایت آنها قانون کاهش تورم را تصویب کردند که رقم آن بین ۴۳۰ میلیارد تا ۴۸۰ میلیارد دلار در هزینه های ترکیبی و اعتبارهای مالیاتی تخمین زده شد.

در مجموع، بزرگترین موارد در برنامه دموکرات ها به رقم تقریبی ۳.۸ تریلیون دلار در هزینه های جدید در کمتر از دو سال رسید.

دموکرات ها به همه برنامه های اقتصادی شان که شامل تریلیون ها دلار دیگر در هزینه های پیشنهادی بود، دست نیافتند. اما می گویند آنچه انجام دادند در انتخابات میان دوره ای به آنها کمک می کند.

اگرچه برخی جمهوریخواهان به موفقیت دموکرات در تصویب برنامه هایشان اذعان می کنند، اما این برنامه را عامل تورم انفجاری در آمریکا می دانند که دستکم تا حدی به طرح نجات آمریکا و دیگر هزینه های دموکرات ها نسبت داده می شود.

به گفته جاش هاولی سناتور جمهوریخواه ایالت میسوری، برخی از این موارد به ویژه لایحه کنترل سلاح و لایحه زیرساخت ها با کمک جمهوریخواهان به تصویب رسید.

انتخابات میاندوره ای آمریکا ۱۷ آبان و برای گزینش ۴۳۵ نماینده مجلس، ۳۵ سناتور، ۳۹ فرماندار و شمار زیادی از مقام های محلی و ایالتی در سراسر آمریکا برگزار می شود.

در همین حال، نظرسنجی جدید نشان می دهد که نزدیک به نیمی از آمریکایی از هر دو حزب اصلی این کشور از انتخابات میان دوره ای کنگره در سال ۲۰۲۲ «عصبانی» هستند. دموکرات ها و جمهوریخواهان به نسبت های نزدیک به هم در ابراز احساسات خود درباره انتخابات میاندوره ای کنگره در ماه نوامبر گفته اند «تا حدی» یا «بسیار زیاد» از این انتخابات خشمگین هستند.

نتایج این نظرسنجی کمتر از سه ماه به انتخابات میان دوره ای آمریکا در ۸ نوامبر منتشر شده است و انتظار می رود دموکرات ها به دلیل کاهش محبوبیت جو بایدن رئیس جمهوری دموکرات آمریکا با دردسر مواجه شون

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar