فارس/ منابع مطلع می‌گویند دولت آمریکا در حال آماده‌سازی حدود ۸۰۰ میلیون دلار کمک نظامی بیشتر برای اوکراین بوده و احتمالا در عرض بیست‌وچهار ساعت آینده این کمک‌ها اعلام می‌شود.

بعد از تصویب چند میلیارد دلار کمک نظامی جدید آمریکا برای اوکراین در سال مالی جدید، اکنون گفته می‌شود بخشی از این کمک‌ها آماده شده است.

سه منبع آگاه آمریکایی بامداد جمعه خبر دادند که دولت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در حال آماده‌سازی حدود ۸۰۰ میلیون دلار کمک نظامی بیشتر برای اوکراین بوده و احتمالا در عرض بیست‌وچهار ساعت آینده این کمک‌ها اعلام می‌شود.

این منابع به خبرگزاری «رویترز» گفتند، بایدن با استفاده از اختیارات ریاست‌جمهوری آمریکا که به او اجازه می‌دهد انتقال تسلیحات بیشتر از ذخایر نظامی این کشور را بدهد، این کمک را برای اوکراین صادر می‌کند.

این منابع که خواستند نامشان فاش نشود، توضیح دادند که این اطلاعیه ممکن است در هفته آینده نیز منتشر شود و هشدار دادند که ارزش بسته‌های تسلیحاتی ممکن است قبل از اعلام تغییر کند.

به نوشته رویترز، کاخ سفید از اظهار نظر درباره این گزارش خودداری کرد.

حدود یک هفته قبل بود که اداره توسعه بین‌المللی آمریکا اعلام کرد در سال مالی جدید، ۵.۵ میلیارد دلار حمایت نظامی دیگر به اوکراین خواهد فرستاد تا به این کشور در درگیری‌ها با روسیه کمک کند.

این در حالی است که نشریه «پولیتیکو» شامگاه پنجشنبه گزارش داد ۶ کشور مهم اروپایی شامل انگلیس، فرانسه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا و لهستان، ماه گذشته میلادی هیچ کمکی به اوکراین ارسال نکرده‌اند.

«کریستوف تربیش» مدیر گروه «ردیابی کمک‌های اوکراین» نیز می‌گوید، داده‌های به دست آمده توسط این نهاد نشان می‌دهند تعهدات اروپا در قبال ارسال کمک نظامی به اوکراین از پایان ماه آوریل روندی کاهشی داشته است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar