نماد آخرین خبر

اوکراین: توقع داریم غرب 12-16 میلیارد دلار دیگر به ما کمک کند

منبع
فارس
بروزرسانی
اوکراین: توقع داریم غرب 12-16 میلیارد دلار دیگر به ما کمک کند

فارس/ دولت اوکراین بر اساس اعلام یک مقام ارشد این دولت انتظار دریافت مبلغی بین 12-16 میلیارد دلار کمک از سوی متحدان غربی خود تا پایان سال جاری میلادی را دارد.

دنیس شمیهال، نخست ویز دولت اوکراین امروز سه شنبه گفته کی‌یف انتظار دریافت ۱۲ تا ۱۶ میلیارد دلار دیگر کمک خارجی از شرکای خود تا پایان سال جاری میلادی دارد.

او در بیانیه ای اظهار کرد، اوکراین به لطف کمک های خارجی که دریافت کرده توانسته ثبات مالی خود را حفظ کند؛ خبرگزاری رویترز نوشته میزان کمک‌های خارجی اعطا‌شده به اوکراین به ۱۴ میلیارد دلار رسیده اما کی یف مجبور شده ۴۰ درصد از مخارج بودجه خودش ( ۱۱.۵۱ میلیارد دلار) را صرف تجهیزات نظامی کند.

شمیهال ادامه داد، اوکراین ۲۸۸ میلیارد هریونیا ( حدود هفت میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار) را صرف پرداخت حقوق های نظامیان و ۱۳۵ میلیارد هریونیا(سه میلیارد و ۶۵۵ میلیون دلار) را صرف خرید و تعمیر تجهیزات نظامی و خرید مهمات و محصولات نظامی از ۲۴ فوریه تا کنون کرده است.

روسیه از پنجم اسفند گذشته (۲۴ فوریه) دستور حمله نظامی به اوکراین را صادر کرد. این تحول چند روز بعد از آن رخ داد که مسکو رسماً استقلال جمهوری‌های «دونتسک» و «لوهانسک» در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت. «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه هدف از عملیات نظامی کشورش را «غیرنظامی کردن اوکراین» و «نازی‌زدایی» از این کشور اعلام کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره