نماد آخرین خبر

طرح اتهام مسکو علیه ۸ متحد ناوالنی

منبع
ايسنا
بروزرسانی
طرح اتهام مسکو علیه ۸ متحد ناوالنی

ایسنا/ بر اساس گزارشها،‌ هشت تن از شرکای الکسی ناوالنی، رهبر مخالفان دولت روسیه از سوی مقامات این کشور طرح اتهام شده‌اند.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، یکی از متهمان اظهار داشت، هشت تن از دستیاران الکسی ناوالنی، رهبر  زندانی اپوزیسیون روسیه، به اتهام انتشار اطلاعات دروغ درباره ارتش روسیه، تحت تحقیقات کیفری قرار گرفته‌اند.

کی یرا یارمیش، سخنگوی ناوالنی در پستی در تلگرام نوشت، او و هفت متهم دیگر در ارتباط با اظهارنظرهایشان در یک کانال یوتیوبی در مورد ادعای بمباران غیرنظامیان اوکراینی توسط سربازان روسی و فراخوان برای آتش زدن دفاتر جذب نیروی ارتش روسیه متهم هستند.

ناوالنی در ژانویه ۲۰۲۱  در روسیه و پس از بازگشتش از آلمان که برای معالجه از بابت مسمومیتش با عامل اعصاب به آنجا رفته بود دستگیر شد. او کرملین را مقصر این مسموم شدنش دانست. مقامات روسیه او را به اتهام نقض شرایط آزادی مشروط به دو سال و نیم زندان محکوم کردند.

ماه مارس هم، ناوالنی از بابت اتهام کلاهبرداری و اهانت به دادگاه به ۹ سال حبس محکوم شد. او این اتهامات مطرح شده علیه خود را دارای انگیزه های سیاسی و تلاشی از جانب مقامات برای نگه داشتن او برای مدتی هر چه طولانی تر در پشت میله های زندان دانست.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره