نماد آخرین خبر

آمریکا ممنوعیت سفر به کره شمالی را برای یک سال دیگر تمدید کرد

منبع
تسنيم
بروزرسانی
آمریکا ممنوعیت سفر به کره شمالی را برای یک سال دیگر تمدید کرد

تسنیم/ دولت آمریکا ممنوعیت سفر به کره شمالی را برای یک سال دیگر تمدید کرد.

در این بیانیه آمده است کره شمالی همچنان مقصدی خطرناک برای سفر شهروندان آمریکایی است و احتمال دستگیری و حبس های طولانی مدت و خطر قریب الوقوع برای امنیت فیزیکی آنها وجود دارد. به همین دلیل ممنوعیت سفر به کره شمالی تا 31 اوت سال 2023 تمدید می شود.

براساس این بیانیه، صاحبان تمام گذرنامه های آمریکایی تا زمانی که دولت ایالات متحده اجازه قانونی سفر به کره شمالی را صادر نکند، حق سفر به این کشور را ندارند.

محدودیت سفر به کره شمالی از سوی آمریکا برای نخستین بار در سال 2017 اعمال شده و از آن زمان به بعد هر ساله در ماه اوت تمدید شده است. این محدودیت پس از آن اعمال شد که در سپتامبر 2017 یک دانشجوی آمریکایی که به اتهام دزدیدن یک پوستر تبلیغاتی توسط پلیس کره دستگیر و در بازداشت بود، بر اثر شدت جراحات وارده در بازداشتگاه جان خود را از دست داد.

این در حالی است که کره شمالی هفته گذشته دو فروند موشک کروز را در دریا آزمایش کرد.

وزارت دفاع کره جنوبی به خبرگزاری ای اف پی گفت: این نخستین آزمایش موشکی پیونگ یانگ از ابتدای ماه گذشته تاکنون بوده است.

پیونگ یانگ از ابتدای سال جاری تاکنون به رغم تحریم های بین‌المللی گسترده علیه برنامه های تسلیحاتی اش، آزمایش ها موشکی زیادی را انجام داده است.

کیم جون اونگ رئیس کره شمالی اواخر ماه گذشته میلادی از آمادگی کشورش برای انجام یک آزمایش هسته‌ای خبر داده بود.

همچنین وزیر خارجه کره شمالی اظهارات اخیر دبیرکل سازمان ملل درباره حمایت از خلع سلاح هسته‌ای پیونگ یانگ را مورد انتقاد قرار داد و آن را به دور از بی طرفی و عدالت خواند.

«آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل در دیدار با «یون سوک یول» رئیس جمهور کره جنوبی اظهار کرده بود که به طور کامل از خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی حمایت می کند.

پس از این اظهارات کیم سان یونگ معاون وزیر سازمان های بین‌المللی وزارت امور خارجه کره شمالی در بیانیه‌ای اعلام کرد اظهارات گوترش به دور از بی طرفی و عدالت و برخلاف وظایف اوست.

کیم یو جونگ» خواهر قدرتمند «کیم جونگ اون» رئیس کره شمالی، پیشنهاد کره جنوبی برای کمک به بهبود وضعیت اقتصادی این کشور در صورت کنار گذاشتن سلاح‌های هسته‌ای را قاطعانه رد کرد و گفت: پیونگ یانگ هرگز بر سر شرافتش معامله نمی کند.

این اظهارات خواهر رئیس کره شمالی پس از آن مطرح شد که «یون سوک یول» رئیس جمهور کره جنوبی در یک کنفرانس خبری در صدمین روز ریاست جمهوری اش پیشنهاد داد در صورتی که پیونگ یانگ داوطلبانه اقدام به خلع سلاح هسته‌ای بکند، به این کشور کمک اقتصادی خواهد کرد.

این سیاستمدار قدرتمند در بیانیه‌ای اظهار کرد بهتر است سئول دهان خود را ببندد و در این باره چیزی نگوید. این طرز تفکر یول مبنی بر ارائه پیشنهاد همکاری اقتصادی با پیونگ یانگ در صورت خلع سلاح هسته‌ای، بسیار ساده لوحانه و کودکانه است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره