ایرنا/ رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس از شاه و ولیعهد سعودی خواست تا تمام فلسطینی های بازداشت شده در این کشور را آزاد کنند.

به گزارش پایگاه خبری العهد، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس از سلمان بن عبدالعزیز شاه ‌و محمد بن سلمان ولیعهد سعودی خواست که طی یک عفو پادشاهی تمام فلسطینی های بازداشت شده در عربستان را آزاد کنند.

وی در پیامی به پادشاه و ولیعهد سعودی به مناسبت نود ودومین روز ملی عربستان افزود که این کشور بایستی هماهنند دههای گذشته خانه امنیت و صلح برای فلسطینی ها باقی بماند.

خالد مشعل رئیس جنبش حماس در خارج چندی پیش اعلام کرد که در گفت وگو با شبکه تلویزیونی الجزیره در واکنش به موضع عربستان در قبال حماس و زندانی بودن شماری از اعضای این جنبش از جمله محمد الخضری نماینده آن در عربستان گفت که آنان تحت شکنجه‌های هولناکی قرار دارند.

وی این پرسش را مطرح کرد که افراد بازداشت شده به نفع چه کسانی شکنجه می‌شوند؟ به چه دلیل محاکمه می‌شوند؟ حماس بخشی از اختلافات اعراب نیست لذا آنها باید هر چه سریعتر آزاد شوند.

جنبش حماس در بیانیه‌های پیشین خود اعلام کرده بود که حدود ۶۰ فلسطینی از جمله «محمد الخضری» از رهبران این جنبش و «هانی» فرزندش در زندان‌های عربستان در زندان به سرمی برند.

این درحالی است که حکومت سعودی از زمان آغاز بحث درباره پرونده بازداشت شدگان فلسطینی در عربستان هیچ گونه اظهارنظر یا توضیحی ارایه نکرده است.

جنبش حماس در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ میلادی اعلام کرد که مسئولان سعودی درچارچوب موج بازداشت دهها فلسطینی که برخی از آنها تابعیت اردنی دارند، الخضری و فرزندش را بازداشت کرده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar