باشگاه خبرنگاران/ وزیر دفاع استرالیا ضمن دفاع از اوکراین، تهدید هسته‌ای روسیه را محکوم کرد.
 
«ریچارد مارلز» وزیر دفاع استرالیا، در مصاحبه امروز (یک‌شنبه) با اسکای نیوز، تهدید هسته‌ای روسیه را محکوم و اعلام کرد استرالیا همچنان به دفاع از اوکراین ادامه می‌دهد.

مارلز در این مصاحبه با بیان آنکه اظهارات «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه، مبنی بر تهدید هسته‌ای «هولناک» بوده است، افزود: «استرالیا در حال آماده شدن برای حمایت از اوکراین برای درگیری نظامی طولانی مدت است. نمی‌توان به پوتین اجازه داد تهدیدش مبنی بر استفاده از زرادخانه‌های هسته‌ای در جنگ با اوکراین را عملی کند. به یقین چنین اظهارات اضطراب ایجاد می‌کند و شما نمی‌توانید آن را کتمان کنید.»

او در ادامه با بیان آنکه پیشتر هم پوتین چنین تهدید‌هایی داشته است، گفت: «واضح است که انجام چنین کاری بسیار وحشتناک است.»

هفته گذشته، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه، در سخنانی راه‌حل مسالمت‌آمیز برای حل بحران در اوکراین را برای کشور‌های غربی بی‌معنی دانست، اعلام کرد یک بسیج نظامی جزئی در روسیه تشکیل شده است و خطاب به کشور‌های غربی گفت: «روسیه سلاح‌های زیادی برای پاسخ دادن دارد و این یک بلوف نیست. روسیه در معرض تهدید سلاح‌های هسته‌ای است و ما سلاح‌هایی علیه سلاح‌های غربی داریم.»

کاخ کرملین هم در روز‌های گذشته رسماً اعلام کرده ممکن است برای دفاع از تمامیت ارضی خود و مقابله با دخالت‌های گسترده آمریکا در منطقه از سلاح‌های هسته‌ای استفاده کند. «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه تأکید کرد روسیه بر اساس دکترین نظامی خود، در صورتی که با تهدیدی موجودیتی مواجه شود برای استفاده از سلاح هسته‌ای آماده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar