فرارو/ این اولین بسیج نظامی روسیه از زمان جنگ جهانی دوم است و بزرگترین تشدید جنگ در اوکراین از زمان تهاجم روسیه در ۲۴ فوریه است.

یک کلیپ ویدئویی منتشر شده توسط وزارت دفاع روسیه نشان می‌دهد که ده‌ها مرد جوان در پتروپاولوفسک-کامچاتسکی در منطقه کامچاتکا روسیه پس از اعزام به نیرو‌های مسلح روسیه، سلاح‌های جنگی دریافت می‌کنند.

به گزارش فرارو، ولادیمیر پوتین، رئیس‌ جمهور روسیه، در اوایل این هفته بسیج نسبی را اعلام کرد، تصمیمی که ناظران می‌گویند بدون عواقبی بر جامعه روسیه نخواهد گذشت.

 سربازان آموزش واحد‌های رزمی را در یکی از مناطق آموزش نظامی آغاز خواهند کرد.

پوتین روز چهارشنبه ۳۰۰ هزار نیروی ذخیره را برای جنگ در اوکراین فراخواند. این اولین بسیج نظامی روسیه از زمان جنگ جهانی دوم است و بزرگترین تشدید جنگ در اوکراین از زمان تهاجم روسیه در ۲۴ فوریه است.

این امر پس از افزایش تلفات نیرو‌های روسی و عقب نشینی آن‌ها در میدان نبرد رخ داد. یک ضدحمله ارتش اوکراین در این ماه موفق شد ارتش روسیه را از مناطقی که در شمال شرق این کشور تصرف کرده بود خارج کند.

پوتین در سخنرانی خود خطاب به مردم روسیه گفت: اگر تمامیت ارضی ما به خطر بیفتد، از همه ابزار‌های موجود برای محافظت از مردم خود استفاده خواهیم کرد. او توضیح داد که روسیه سلاح‌های زیادی برای پاسخ دارد.

اوکراین و متحدان غربی آن در واکنش به این اقدام گفتند که این اقدام نشان می‌دهد که کارزار روسیه در اوکراین در حال شکست است. متحدان متعهد شدند از دولت ولادیمیر زلنسکی حمایت بیشتری کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar