فارس/ «اولاف شولتز» صدر اعظم آلمان و «پدرو سانچز» نخست‌وزیر اسپانیا به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شدند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، شولتز در حالی به ویروس کرونا مبتلا شده که از سفر دوره‌ای به کشورهای حاشیه خلیج فارس برگشته و پیش از آن نیز برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده بود.
سخنگوی دولت آلمان در این‌باره گفت، شولتز علائمی خفیف دارد و فوراً وارد قرنطینه شده است. او حضور در مجامع عمومی را لغو کرده و جلسات را به شکل اینترنتی برگزار خواهد کرد.
شولتز در آغاز سفر دو روزه‌اش به عربستان سعودی، امارات و قطر به منظور عقد قراردادهایی در زمینه انرژی و مقابله با بحران گاز اروپا در سایه جنگ اوکراین، امروز با بن‌سلمان در شهر جده دیدار کرد. «خالد الفیصل» امیر منطقه مکه، در فرودگاه جده به استقبال صدراعظم آلمان و هیأت همراهش رفت. شولتز پس از دیدار با ولی‌عهد سعودی قرار است با گروهی از زنان سعودی نیز دیدار داشته باشد.
شولتز روز گذشته (یکشنبه) به ابوظبی سفر کرد که در نتیجه آن شرکت ملی نفت ابوظبی برای فروش گاز طبیعی مایع (ال‌‎ان‌جی) و همچنین ارسال گازوئیل به آلمان توافق امضا کرد. صدر اعظم آلمان دیشب  وارد دوحه شده بود.
به نوشته خبرگزاری «آناتولی» علاوه بر شولتز، سانچز نیز که روز جمعه از سفر به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل بازگشته بود، به کرونا مبتلا شده است.
سانچز اعلام کرده کار خود را با «نهایت احتیاط» ادامه خواهد داد و جلسات دولت را از طریق اینترنت دنبال خواهد کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar