فارس/ «مولود چاوش اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه روز دوشنبه اعلام کرد که اندونزی و مالزی در پی خرید پهپاد از این کشور هستند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، این مقام ترکیه گفت: «بسیاری از کشورهای آسیایی به ویژه اندونزی و مالزی تمایل زیادی تولیدات صنایع دفاعی ما دارند. توافقاتی امضا شده است».
وی در کنفرانسی خبری در پایتخت ژاپن گفت: «ما با خرسندی هرچه تمام  آمادگی داریم نیاز ژاپن به پهپاد را برطرف کنیم».
رویترز هفته گذشته نوشته بود که دولت ترکیه در ماه سپتامبر بیست فروند پهپاد «بایکار» به امارات متحده عربی فروخته است.
روزنامه ژاپنی «نیکی آسیا» به نقل از مدیر شرکت بایکار نوشته است سفیر ژاپن در آنکارا ماه گذشته میلادی از این کارخانه تولید پهپاد دیدار کرده اما هنوز تماسی در این زمینه گرفته نشده است.
وزیر امور خارجه ترکیه در نشست خبری روز دوشنبه همچنین گفت پوتین طی دیداری که با «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه در حاشیه نشست سازمان همکاری شانگهای در سمرقند داشت، با او درباره احتمال بازگشت به مذاکرات با کی‌یف اما با شرایط جدید صحبت کرده است.
وزیر خارجه ترکیه ضمن رد برگزاری همه‌پرسی در جمهوری‌های خودخوانده دونتسک و لوهانسک و همچنین مناطق خِرسون و زاپروژیا، توضیح داد: «ما در بیانیه‌های خود اعلام کرده‌ و به فدراسیون روسیه نیز گفته‌ایم که الحاق کریمه را به رسمیت نمی‌شناسیم».
چاووش‌اوغلو در این‌باره اضافه کرد: «ما نتایج همه‌پرسی‌هایی که در خاک اوکراین برگزار می‌شود را به رسمیت نمی‌شناسیم. ما قبلاً نگرانی و موضع خود را درباره این موضوع ابراز کرده‌ایم».

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar