ایرنا/ وزارت نفت یمن امروز (سه‌شنبه) از توقیف یک کشتی دیگر حامل سوخت یمن توسط ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان سعودی خبر داد.

به گزارش شبکه المسیره، عصام المتوکل سخنگوی شرکت نفت یمن در این باره اعلام کرد که ائتلاف سعودی با ادامه نقض توافق آتش‌بس، کشتی "سی ادور" (SEA ADORE) حامل بنزین را علیرغم بازرسی و کسب مجوزهای ورود از سازمان ملل متحد توقیف کرد.
المتوکل بار دیگر سازمان ملل را متهم به همدستی با ائتلاف سعودی در زمینه دزدی دریایی از کشتی‌های حامل سوخت و مشتقات نفتی یمن متهم کرد.
وی خاطرنشان کرد: این توقیف نیز به لیست اقدامات خودسرانه و تخلفات مرتکب شده توسط ائتلاف متجاوز با تبانی روشن و صریح سازمان ملل اضافه می‌شود.
عربستان سعودی همراه با امارات، بحرین، سودان، مصر و کویت در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما پس از گذشت تقریبا هفت سال از این تجاوز وحشیانه، سایر هم‌پیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند.
طی این سال‌ها هزاران شهروند یمن که بیشتر آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند بر اثر حملات هوایی جنگنده‌های سعودی جان خود را از دست داده‌اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar