ایرنا/ ارتش سومالی سه‌شنبه شب شب اعلام کرد، در جریان عملیات نیروهای نظامی این کشور ۳ تن از سرکرده‌های گروه تروریستی الشباب کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، ارتش سومالی اعلام کرد، طی عملیات امنیتی یگان‌های نیروهای ویژه در شهرک بوعو واقع در منطقه هیران در مرکز این کشور، ۳ تن از سرکرده‌های گروه تروریستی الشباب که یکی از آنها خارجی است، کشته شدند.

ارتش سومالی افزود: عبدالرحمن جیر، محمد یوسف و ابویحیی که دارای تابعیت آفریقای جنوبی است در عملیات نیروهای امنیتی کشته شدند.

ارتش سومالی اضافه کرد، در این عملیات عناصر الشباب در شهرک بوعو و مناطق اطراف هدف قرار گرفت و مقر آنها از بین رفت.

پیش از این دولت سومالی از هلاکت بیش از ۳۰ عضو گروه تروریستی الشباب در جریان عملیات ارتش این کشور خبر داده بود.

الشباب یک گروه مسلح تروریستی وابسته به شبکه القاعده است و بسیاری از عملیات‌ تروریستی را که منجر به جان باختن صدها نفر در آفریقا شده، پایه‌ریزی کرده است.

الشباب بارها به نظامیان دولتی و نیروهای صلح‌بان اتحادیه آفریقا در موگادیشو پایتخت سومالی یورش برده‌ و چند عملیات‌ خونبار را هم در سایر نقاط آفریقا اجرا کرده است.

گروه الشباب قصد حمله به واحدهای اتیوپی در نیروهای مأموریت اتحادیه آفریقا در سومالی موسوم به «AMISOM» را داشته است و نیروهای هوایی اتیوپی علیه گروه الشباب در سومالی بارها دست به حمله زده‌اند.

نیروهای اتحادیه آفریقا در سومالی تحت پشتیبانی سازمان ملل متحد است و نزدیک به ۲۰ هزار سرباز که اتباع اوگاندا، اتیوپی، بوروندی و کنیا هستند در آن فعالیت می‌کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar