میزان/ مقامات کاخ سفید در حال آماده شدن برای جابجایی مقامات پس از انتخابات میان دوره‌ای و در حال انجام استعدادیابی برای کارکنان ارشد و پست‌های کابینه هستند.

مقامات کاخ سفید بی سر و صدا در حال آماده شدن برای کناره‌گیری احتمالی «جانت یلن»، وزیر خزانه داری آمریکا پس از انتخابات میان دوره‌ای هستند.

به گزارش «آکسیوس»، به گفته افرادی که با این موضوع آشنا هستند، این می‌تواند اولین نشانه از احتمال سازماندهی مجدد گسترده در تیم اقتصادی «جو بایدن» باشد.

در حالی که خروج احتمالی کناره‌گیری احتمالی «یلن» به بایدن فرصتی می‌دهد تا به نگرانی‌های عمومی در مورد مدیریتش در موضوع اقتصاد پاسخ دهد، اما یک دردسر سیاسی فوری برای بایدن ایجاد می‌کند: یافتن جانشینی که بتواند توسط سنا تأیید شود.

چندین منبع تاکید کردند که نتیجه انتخابات میان‌دوره‌ای ماه نوامبر، از جمله اینکه چه کسی سنا را کنترل می‌کند، در ماندن یا رفتن یلن نقش خواهد داشت.

علاوه بر یلن، مقامات همچنین احتمال خروج «برایان دیز»، مدیر شورای اقتصاد ملی آمریکا را در اوایل سال آینده بررسی می‌کنند.

«سیسیلیا روس»، رئیس شورای مشاوران اقتصادی آمریکا نیز انتظار می‌رود در بهار سال ۲۰۲۳ به فعالیت دانشگاهی خود بازگردد و موقعیت اقتصادی دیگری را در سطح کابینه باز کند.

مقامات کاخ سفید در حال آماده شدن برای جابجایی مقامات پس از انتخابات میان دوره‌ای و در حال انجام استعدادیابی برای کارکنان ارشد و پست‌های کابینه هستند.

بر اساس نظرسنجی اخیر  ABC News/Washington Post، میزان مقبولیت بایدن در موضوع اقتصاد در حال حاضر ۳۶ درصد است و ۵۷ درصد از رای دهندگان با مدیریت اقتصادی او مخالف هستند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar