ایسنا/ منابع خبری از اتخاذ تدابیر شدید امنیتی در بغداد در آستانه برگزاری جلسه امروز (چهارشنبه) پارلمان خبر دادند.

به گزارش ایسنا، خبرنگار روسیا الیوم در عراق اعلام کرد که نیروهای امنیتی عراق در آستانه آغاز جلسه پارلمان این کشور تدابیر شدید امنیتی را در بغداد اتخاذ کرده‌اند.

طبق این گزارش، نیروهای امنیتی عراق از نیمه شب گذشته چند خیابان را در راستای جلوگیری از برگزاری احتمالی تظاهرات مسدود کرده‌اند.

در همین حال، شبکه سومریه نیوز نیز با انتشار تصاویری از حضور چند معترض در میدان "التحریر" در مرکز بغداد در اعتراض به ازسرگیری جلسات پارلمان عراق خبر داده است.

پیش از این نیز ائتلاف حاکمیت به رهبری خمیس الخنجر مخالفت خود را با استعفای الحلبوسی اعلام کرده بود. همچنین جریان "الامتداد" و ۱۱ نماینده مستقل اعلام کردند که در نشست امروز پارلمان شرکت نخواهند کرد.

خبرگزاری رسمی عراق (واع) دوشنبه اعلام کرد که محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق از سمتش استعفا کرد.

رسانه‌های عراق با انتشار تصویری از بیانیه هیئت رئیسه پارلمان عراق اعلام کردند که نمایندگان پارلمان به همین منظور چهارشنبه هفته جاری نشستی را برگزار خواهند کرد.

طبق بیانیه منتشر شده، قرار است که در این نشست استعفای الحلبوسی به رأی گذاشته شود و همچنین معاون اول رئیس پارلمان نیز انتخاب شود.

انتخابات زودهنگام پارلمانی عراق ۱۸ مهر ۱۴۰۰ برگزار شد و اکنون با وجود گذشت حدود یک سال از برگزاری این انتخابات، تاکنون دولت جدیدی تشکیل نشده است و به همین دلیل عراق وارد یک بن‌بست سیاسی در نتیجه اختلافات میان احزاب شده‌ است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar