ایسنا/ کرملین متهم کردن مسکو به دست داشتن در ایجاد مشکل در خط لوله گاز نورد استریم را احمقانه و مضحک خواند.

به گزارش تاس، میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، گفت، ادعاهای غرب درباره دخالت روسیه در اقدامات خرابکارانه علیه خطوط لوله نورد استریم احمقانه و مضحک است.

او در توییتر خود نوشت: یکی از روایت‌های غربی این است که روس‌ها مازوخیست‌ هستند. سرگرمی‌های مورد علاقه آنها این است که خود را بمباران کنند، خطوط لوله خود را در دریای بالتیک منفجر کنند و غیره. مضحک؟ بله. احمقانه؟ بله. اما بخشی از مردم غرب این ایده را می‌پذیرند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین هم گفت: "طرح چنین نسخه‌هایی کاملاً قابل پیش بینی و همچنین احمقانه و پوچ است."

وی خاطرنشان کرد که شرایط اضطراری در خطوط لوله گاز نورد استریم 1 و نورد استریم 2 یک معضل بزرگ برای روسیه است.

پسکوف تصریح کرد: این یک مشکل بزرگ برای ما است. هر دو خط نورد استریم با گاز پر شده است، کل سیستم آماده پمپاژ گاز است و این گاز بسیار گران است. او با تکرار سحنان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه که گفته بود این گاز برای مصارف داخلی و ایجاد تعادل در داخل فدراسیون روسیه گفت رئیس جمهور پوتین گفته بود که اگر بعداً به خود آمدید، به خاطر داشته باشید که گاز 100٪ وجود نخواهد داشت، بلکه فقط نیمی از آن وجود خواهد داشت.

این مقام کرملین تاکید کرد: این گاز هزینه زیادی دارد، اکنون این گاز به هوا می‌رود.

پسکوف با اشاره به نورد استریم 1 و مشکلات توربین‌ها که توسط اروپایی‌ها راه‌اندازی شده است، تاکید کرد: اکنون هر دو خط [خط لوله] از سرویس خارج شده‌اند.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز به بایدن هشدار داد و گفت: جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا باید به این سوال پاسخ دهد که آیا ایالات متحده تهدید خود را در 25 و 26 سپتامبر زمانی که یک وضعیت اضطراری در سه خط نورد استریم 1 و نورد استریم 2 که به عنوان پارگی گزارش شد، انجام داد یا خیر.

او سپس ویدئویی از سخنرانی بایدن را منتشر کرد و گفت: اظهارات او با یک وعده همراه بود. فرد باید در قبال سخنان خود مسئول باشد. اروپا باید حقیقت را بداند!

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar