فارس/ «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا پنجشنبه شب گفت، طوفان «یان» که سیل و خرابی‌های فراوانی در  ایالت فلوریدا به همراه داشته است، «می‌تواند مرگبارترین» طوفان در تاریخ این ایالت باشد.

به نوشته روزنامه «ینی شفق»، بایدن گفت: «این احتمالاً مرگبارترین طوفان در تاریخ فلوریدا است. تعداد [کشته شده‌ها] هنوز نامشخص است اما گزارش‌های اولیه حاکی از این است که شمار قابل توجهی جان باخته‌اند».

در حال حاضر با گذشت دو روز از وقوع طوفان یان در فلوریدا، همچنان تیم‌های امداد و نجات در تلاش برای یافتن بازماندگان و اجساد جان‌باختگان هستند.

این طوفان سهمگین پس از وارد آوردن خسارات گسترده در ایالت فلوریدا، در حال تغییر حرکت به سمت ایالت کارولینای جنوبی است. این طوفان پیش از ورود به فلوریدا نیز در کوبا موجب خسارات گسترده و قطعی برق شده که به گفته رسانه‌های محلی دستکم سه کشته نیز بر جای گذاشته است.

تصاویر منتشر شده از طوفان یان در فلوریدا، قایق‌هایی را نشان می‌دهد که از طریق امواج سهمگین دریا بر روی خودروها و مناطق شهری پرتاب شده‌اند، سقف و دیوارهای بسیاری از ساختمان‌ها کنده شده و خودروهای واژگون شده خیابان‌ها را پر کرده‌اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar