باشگاه خبرنگاران/ شورای امنیت و دفاع ملی اوکراین دیروز جمعه اعلام کرد که بسته تحریمی جدیدی را که بستگان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را هدف قرار می‌دهد، تصویب کرده است.

به گزارش تله تریدر، این تحریم‌ها علیه بیش از ۳۶۰۰ فرد و نهاد از جمله فرزندان پوتین، چندین الیگارش روسی و همچنین فرماندهی نظامی این کشور اعمال خواهد شد. یولیا سویردنکو، وزیر اقتصاد اوکراین گفت: «افرادی که در راه اندازی یک جنگ تهاجمی علیه اوکراین نقش دارند یا از دولت پوتین حمایت می‌کنند باید به وضوح درک کنند که مجازات اجتناب ناپذیر خواهد بود».

وزارت خزانه داری و خارجه آمریکا نیز دیروز از اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه به سبب الحاق بخش‌هایی از اوکراین به خاک روسیه خبر داد. این تحریم‌ها شامل مقامات سیاسی و سران نظامی روسیه و بلاروس می‌شود. تحریم‌های جدید تامین کنندگان بین المللی را هدف قرار می‌دهد که از صنایع نظامی روسیه حمایت می‌کنند.

این اقدام پس از آن صورت گرفت که کرملین نتایج همه پرسی سازماندهی شده توسط مسکو در دونباس را تایید کرد و به طور رسمی مناطق زاپروژیا، دونتسک، لوگانسک و خرسون را به خاک خود ضمیمه کرد.

در همی حال، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، در فرمانی که در ۳۰ سپتامبر صادر شد، بازنشستگی و خروج از خدمت را به تعویق انداخت. این اقدام به دلیل کمبود نیروی نظامی در اوکراین است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar