مهر/ بلومبرگ به نقل از منابع آگاه اعلام کرد: واشنگتن آمادگی دارد در طول جنگ با روسیه، ماهانه ۱.۵ میلیارد دلار از اوکراین حمایت مالی کند.
شبکه تلویزیونی الجزیره امروز یکشنبه در گزارشی به نقل از بلومبرگ اعلام کرد: واشنگتن آمادگی دارد در طول جنگ با روسیه ماهانه ۱.۵ میلیارد دلار از اوکراین حمایت مالی کند.

بلومبرگ به نقل از منابع آگاه در این باره ادامه داد: دولت «بایدن» (رئیس جمهور آمریکا) با مقامات اتحادیه اروپا پیرامون این موضوع گفتگو کرده و برای انجام آن نیز بر اروپائی ها فشار می آورد. متحدان (محور غربی) به دنبال ایجاد یک مکانیسم نظام مندتر برای کمک به حفظ اقتصاد اوکراین با ادامه جنگ هستند.

در همین ارتباط، کاخ سفید در هفته های گذشته اعلام کرده بود که «جو بایدن» رئیس‌ جمهور آمریکا از کنگره درخواست کرد تا بیش از ۹ میلیارد دلار برای کمک‌ های بیشتر به اوکراین اختصاص دهد.

در همین این ارتباط، «کارین ژان پیر» سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران گفته بود که این کمک‌ ها در ۲ بخش ۴.۵ میلیارد دلاری برای تقویت توانایی‌ ها و تجهیزات دفاعی و بخش دیگر برای تقویت توان اقتصادی اوکراین پرداخت می‌ شود.

از زمان روی کار آمدن بایدن در کاخ سفید در ژانویه ۲۰۲۱، آمریکا بیش از ۱۵.۲ میلیارد دلار به اوکراین کمک کرده است که اکثریت قریب به اتفاق این کمک‌ ها با آغاز درگیری ها در اوکراین تخصیص داده شده است.

براساس آمار سازمان ملل، طی ۷ ماه جنگ در اوکراین، بیش از ۵۷۰۰ غیرنظامی کشته و نزدیک به ۸۲۰۰ نفر دیگر زخمی شده اند. دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر گفت که انتظار دارد تلفات واقعی بسیار بیشتر میزان اعلام شده باشد.

بزرگنمایی جنگ اوکراین و رساندن آن به حد رویارویی نظامی و ایدئولوژیک دو جبهه شرق و غرب، سیاستمداران غربی را وادار ساخته که از هرچه دارند برای پیروزی در این جنگ بهره بگیرند.

آمریکایی‌ ها معتقدند آینده «نظم لیبرال دنیا» منوط به پیروزی جبهه غرب در جبهه اوکراین علیه روسیه است. بزرگنمایی این جنگ و رساندن آن به حد رویارویی نظامی و ایدئولوژیک دو جبهه شرق و غرب، سیاستمداران غربی را وادار ساخته که از هرچه دارند برای پیروزی در این جنگ بهره بگیرند و همین رویکرد باعث سرازیر شدن منابع مالی اروپایی و آمریکایی به اوکراین برای مقابله با مسکو شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar