فارس/ نتایج یک نظرسنجی جدید نشان داد نخست‌وزیر جدید انگلیس پایین‌ترین میزان رضایت از یک نخست‌وزیر در این کشور از سال 2010 را به نام خود ثبت کرده است.


طبق نتایج نظرسنجی Opinium/Observer که با شرکت دو هزار نفر بین ۲۸ تا ۳۰ سپتامبر (ششم تا هشتم مهر) انجام و نتایج آن شنبه (اول اکتبر) منتشر شد، تنها ۱۸ درصد بریتانیایی‌ها از عملکرد تراس رضایت دارند و ۵۵ درصد آن را تایید نمی‌کنند. 

به نوشته راشاتودی، این نتیجه رضایت خالص از او را ۳۷- نشان می‌دهد، که نسبت به یک هفته پیش که ۹- بود کمتر شده و از ۲۸- جانسون در آخرین نظرسنجی قبل از استعفای او از سمت رهبری حزب محافظه‌کار هم پایین‌تر است. 

«جیمز کراچ» رئیس سیاست و امور عمومی این نظرسنجی به گاردین گفت: این بدترین نتیجه نظرسنجی است که ما برای یک نخست‌وزیر محافظه‌کار از زمان انتخابات عمومی ۲۰۱۰ نشان داده‌ایم.

طبق این گزارش، محبوبیت نخست‌وزیر جدید انگلیس چند هفته بعد از تصدی این سمت و چند روز پس از اولین اقدام مهم دولتش، بدترین سطوح محبوبیت پایین ترزا می و بوریس جانسون در پایان دوران تصدی آن‌ها را پشت سر گذاشته است. در مقابل، رضایت خالص از «کر استارمر» رهبر حزب مخالف کارگر از ۴- به ۹+ در طول یک هفته افزایش یافته است. 

این نتایج در حالی منتشر شده که دولت انگلیس به دنبال راه‌هایی برای مهار تورم و افزایش قیمت انرژی است. لندن با افزایش سقف قیمت‌های انرژی به بحران پاسخ داده است. روز شنبه تظاهرات سراسری در اعتراض به افزایش هزینه‌های زندگی در بریتانیا برگزار شد و مردم قبوض انرژی خود را به آتش کشیدند. 

تراس که در دوران بوریس جانسون در سمت وزیر خارجه او بود، در ماه سپتامبر جانشین وی به عنوان رئیس حزب و نخست‌وزیر انگلیس شد. جانسون بعد از استعفای گروهی کابینه‌اش به دلیل نارضایتی‌ها از سیاست‌های بهبود اقتصادی دولت وی و چند مسئله جنجال‌برانگیز مثل نقض قوانین دوران قرنطینه کرونا از سوی مقامات ارشد دولت از جمله خود جانسون، مجبور به استعفا شد. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar