فارس/ رئیس هیات مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن تأکید کرد که کشورهای ائتلاف متجاوز، مسئول شکست آتش‌بس و وخیم شدن اوضاع انسانی ملت یمن هستند.


پایگاه خبری انصارالله به نقل از عبدالسلام گزارش داد که در این تماس تلفنی، «بر موضع مشخص خود مبنی بر لزوم پرداخت حقوق کارمندان، مستمری بازنشستگان  و پایان یافتن محدودیتهای خودسرانه علیه بندر الحدیده و فرودگاه صنعاء تأکید کردیم».

این مقام یمنی گفت که کشورهای ائتلاف متجاوز، مسئول شکست آتش‌بس و وخیم شدن اوضاع انسانی ملت یمن هستند.

هشام شرف وزیر امور خارجه دولت نجات ملی هم بعد از ظهر امروز تأکید کرد که ائتلاف متجاوز سعودی در زمینه آتش‌بس جدی نیست.

شرف همچنین گفت: تن ندادن طرف مقابل به مطالبات انسان‌دوستانه‌ای که صنعاء ممطرح کرد، تأکید می‌کند که طرف مقابل (ائتلاف سعودی) در دستیابی به راهکاری برای حل و فصل بحران یمن، جدی نیست.

این وزیر یمنی خاطر نشان کرد، رخدادها، واقعی بودن هشدارهای صنعاء را ثابت کرده و طرف مقابل نیز با تمدید ظاهری آتش‌بس در تلاش است یمن را وارد وضعیت مرگ بالینی کند.

آتش‌بس دو‌ماهه یمن با میانجیگری فرستاده ویژه سازمان ملل به این کشور، پس از دو بار تمدید تا دوم اکتبر (۱۰ مهر، دیروز) به پایان رسید و «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن شامگاه یکشنبه در پیامی در توییتر به تمامی شرکت‌های نفتی در امارات و عربستان هشدار داد که به سرعت این کشورها را ترک کنند.

وی تصریح کرد که  این هشدار تا زمانی که کشورهای متجاوز آمریکایی - سعودی به آتش بسی پایبند نباشند که به ملت یمن حق بهره‌برداری از ثروت‌های نفتی خود برای پرداخت حقوق کارمندان دولت یمن نمی‌دهد، پابرجاست.


به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar