فارس/ وزارت دفاع انگلیس از گشت‌ هوایی جنگنده‌های «تایفون» خود در شرق اروپا جهت محافظت از اعضای ناتو برابر هرگونه حمله محتمل روسیه خبر داد.

به نوشته وبگاه «وزارت دفاع انگلیس» جنگنده‌های تایفون و یک فروند هواپیمای سوخترسان «وویجر» نیروی هوایی انگلیس برای کمک به امنیت حریم هوایی شرقی ناتو از اسکاتلند به لهستان در حال انجام گشت‌های هوایی هستند. جت‌های تایفون نیروی هوایی انگلیس اخیرا نیز به همین منظور به پرتغال پرواز کردند تا توانایی خود را در غرب مدیترانه نشان دهند.

 به نوشته وبگاه وزارت دفاع انگلیس، این ماموریت هوایی در این برهه به دلیل حمله روسیه به اوکراین و اقدام ناتو برای محافظت از کشورهای عضو در جناح شرقی برابر تهاجم احتمالی روسیه مهم است. ناتو در پاسخ به حمله روسیه به اوکراین، شمار جنگنده‌های آماده‌باش خود را در سراسر اروپای شرقی افزایش داده است.

سرلشکر «یورگ لبرت» رئیس ستاد فرماندهی هوایی ناتو پیشتر گفته بود که نیروی هوایی ناتو حضور خود را در بخش شرقی ائتلاف تقویت کرده و به محافظت از ناتو برابر هرگونه تجاوز کمک می‌کند.

وزارت دفاع روسیه بارها به  افزایش شمار پرواز انواع جت‌های ناتو نزدیک مرزهای روسیه و ردیابی دقیق ‌آن‌ها از سوی سامانه‌های راداری خود خبر داده و اعلام کرده که یگان‌های راداری این کشور موفق به رهگیری این اهداف هوایی شده‌اند

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar