فارس/ مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سفر دو روزه به ایروان با نخست‌وزیر و دیگر مقام‌های ارمنستان درباره موضوعاتی از قبیل امنیت نیروگاه هسته‌ای این کشور رایزنی کرد.

«رافائل گروسی» بعد از دیدار با وزیر خارجه ارمنستان در ایروان، با «نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر این کشور هم دیدار کرد.
منابع رسانه‌ای از ایروان درباره محور دیدار دوجانبه «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با «نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان توضیحاتی ارائه دادند.
به گزارش وبگاه ارمنستانی آرمن پرس، دفتر نخست‌وزیر ارمنستان بیانیه‌ای درباره این دیدار منتشر کرد و از رایزنی دو طرف درباره مسائل مختلف در رابطه با روابط ارمنستان و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر داد.
بنا بر روایت ایروان، پاشینیان با استقبال از سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ارمنستان گفت: ارمنستان به همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اهمیت می‌دهد.
نخست‌وزیر ارمنستان نقش آژانس و همکاری دو طرف را در تامین انرژی، ایمنی هسته‌ای و توسعه ظرفیت‌های ارمنستان، مهم خواند و گفت که این موضوعات در اولویت‌های راهبردی دولت ارمنستان قرار دارد.

به گفته دفتر نخست‌وزیر ارمنستان، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این دیدار بر اهمیت مشارکت دوجانبه در زمینه تضمین ایمنی هسته‌ای، چه در مورد پروژه‌های جاری و چه در پروژه‌های آینده تاکید و بر ادامه حمایت از ارمنستان در این راستا ابراز آمادگی کرد.
دفتر نیکول پاشینیان افزود، دو طرف همچنین در خصوص اقدامات با هدف ارتقای سطح ایمنی نیروگاه اتمی ارمنستان صحبت و درباره فرصت‌ها به منظور تقویت همکاری بین ارمنستان و آژانس تبادل نظر کردند.
رافائل گروسی در پیام توییتری خود توضیحی درباره سفر به ایروان و دیدار با مقام‌های ارمنستان ارائه داد.
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که پیشتر با «آرارات میرزویان» وزیر خارجه ارمنستان دیدار داشت، بعد از ملاقات با نخست‌وزیر این کشور در توییتر نوشت: «من برای سفری دو روزه به ارمنستان، در ایروان هستم».

وی ارمنستان را «شریک مهم» آژانس خواند و ادامه داد: «انرژی هسته‌ای نقسی اساسی در اقتصاد ارمنستان دارد. گفت‌و‌گوی جالبی با نیکول پاشینیان درباره برنامه‌های کنونی و آینده در زمینه انرژی هسته‌ای داشتم. ما از ارمنستان در زمینه تضمین امن بودن و ایمنی برنامه‌اش حمایت می‌کنیم».

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar