ایسنا/ رهبر جناح راست افراطی فرانسه خواستار تعطیل شدن هر چه بیشتر مساجد در کشورش شد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی نوشت، این درخواست مارین لوپن، رهبر جناح راست افراطی فرانسه به رغم آن مطرح شد که در این کشور در دو سال گذشته به دستور ژرالد درمنن، وزیر کشور فرانسه 24 مسجد تعطیل شده‌اند.
مارین لوپن، در مصاحبه‌ای با کانال فرانسوی بی.اف.ام.تی.وی ادعا کرد: "او (درمنن) یک مسجد را آنجا و یک مسجد را اینجا تعطیل کرد. هر از چند وقتی یک واعظ را بر کنار می‌کند اما او باید همه مساجد افراطی را در سرزمین‌های ما ببندد."
او در پاسخ به سوالی درباره اینکه معیارهایش برای تعطیلی مساجد چیست، اظهار کرد، همه مسلمانانی که "لفاظی‌های رادیکال" دارند باید بازگردانده شوند.
ماه اوت سال گذشته میلادی، عالی‌ترین نهاد قانون اساسی فرانسه یک قانون جنجالی تحت عنوان قانون "ضد جدایی طلبی" را تصویب کرد که به خاطر در مظان اتهام قرار دادن مسلمانان مورد انتقاد قرار گرفت.
این لایحه تابستان سال گذشته از سوی مجلس شورای ملی فرانسه به رغم مواجهه با مخالفتهای هر دو گروه قانونگذاران راستگرا و چپگرا تصویب شد.
لوپن در ادامه سخنرانی اش به درگیر شدن اریک دوپون مورتی، وزیر دادگستری فرانسه در یک پرونده دادگاهی از بابت اتهام تعارض منافع اشاره و از امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه درخواست کرد او را از پستش برکنار کند.
لوپن همچنین به موضوع گشایش تحقیقات علیه آلکسیس کوهلر، دبیرکل کاخ الیزه به اتهام تعارض منافع نیز گریزی زده و گفت:‌ آیا امانوئل ماکرون میخواهد کسی که از بابت تعارض منافع متهم است را در یک چنین پست حیاتی حفظ کند؟
او تاکید کرد، حزبش موسوم به حزب "اجتماع ملی" لایحه‌ای را درباره برکناری کوهلر پیشنهاد خواهد کرد.
وی درخصوص تحریمها علیه روسیه نیز ادعا کرد، تحریمهای فرانسه علیه روسیه موثر واقع نشدند و منجر شدند به این که فرانسوی‌ها در وضعیتی دشوار قرار بگیرند.
لوپن تصریح کرد، روسیه در این دوره توانسته درآمد مضاعفی به ارزش 40 میلیارد یورو از طریق صادرات نفت داشته باشد.
به گفته لوپن، در زمستان امسال و زمستان سال بعد به سبب قطع عرضه گاز مسکو به فرانسه، وضعیت حتی دشوارتر هم خواهد شد و تاکید کرد که تحریمهای اعمال شده علیه روسیه نسنجیده بوده‌اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar