فارس/ رئیس‌جمهور روسیه با تاکید بر این که نتایج همه‌پرسی‌های الحاق مناطق جدید به این کشور شفاف است و جای تردید ندارد، تاکید کرد وضعیت در دونباس تثبیت خواهد شد و روسیه این مناطق را از همه لحاظ توسعه خواهد داد.

به گزارش الجزیره، پوتین در ادامه با بیان این که روسیه برای مردم اوکراین به رغم وضعیت کنونی احترام زیادی قائل است، تاکید کرد نتایج همه‌پرسی‌های اخیر در چهار منطقه اوکراین که به روسیه الحاق شدند شفاف است و جای تردیدی وجود ندارد. 
رئیس‌جمهور روسیه افزود نئونازیسم در همه جای دنیا حتی در روسیه وجود دارد و سرکوب می‌شود اما در اوکراین از آن‌ها تجلیل می‌شود. 
به گزارش راشا تودی، پوتین همچنین تاکید کرد که روسیه همیشه مقتدر بوده و خواهد ماند و افزود وضعیت در دونباس تثبیت خواهد شد و روسیه این مناطق را (از همه لحاظ) توسعه خواهد داد. 
بعد از تصویب اسناد الحاق مناطق جدید به روسیه در مجالس اعلا و دومای این کشور، ولادیمیر پوتین هم امروز قانون الحاق مناطق دونتسک، لوهانسک در دونباس و همچنین خرسون و زاپروژیا به روسیه را امضا کرد. 
روسیه در جدیدترین تحولات مرتبط با درگیری‌ها در اوکراین، بسیج بخشی از نیروها را اعلام و بر پیگیری اهداف عملیات نظامی ویژه این کشور در اوکراین که شامل نازی‌زدایی، خلع سلاح کی‌یف و رسیدگی به سایر نگرانی‌های امنیتی مسکو است، تاکید کرده است. 
ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه اخیراً در یک سخنرانی تلویزیونی، ضمن اعلام بسیج بخشی از نیروها، گفت کشورهای غربی به‌دنبال تضعیف، تجزیه و نابودی کامل روسیه هستند اما مسکو هم دارای سلاح اتمی است و از هر ابزاری برای دفاع از خود استفاده می‌کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar