فارس/ رئیس جمهور لبنان با اشاره به اینکه پرونده ترسیم مرزهای دریایی جنوبی در مراحل پایانی قرار دارد، گفت که لبنان به حقوق کامل خود دست خواهد یافت.

عون در این دیدار گفت که پرونده ترسیم مرزهای دریایی جنوبی به مراحل پایانی رسیده و لبنان پس از آن با اکتشاف گاز و نفت در میادین خود به حقوق کاملش دست پیدا خواهد کرد.
وی افزود که این اقدام به بهبود وضعیت اقتصادی کشور کمک خواهد کرد همچنانکه تماس‌ها برای تشکیل دولت جدید طی ماه جاری نیز ادامه دارد و امید است مجلس نمایندگان پیش از ۳۱ اکتبر (۹ آبان) بتواند رئیس جمهور جدید را انتخاب کند.
به نوشته روزنامه «رأی الیوم»، رئیس جمهور لبنان همچنین حمایت اتحادیه اروپا برای تسهیل بازگشت آوارگان سوری به کشورشان مطابق با برنامه‌های دولت لبنان را خواستار شد و گفت: «طرحی که دولت لبنان تصویب کرده بر فراهم کردن زمینه بازگشت امن و داوطلبانه آوارگان تأکید دارد به خصوص اینکه مسئولان سوری بارها اعلام کرده‌اند که از بازگشت آوارگان استقبال می‌کنند و زمینه لازم را فراهم خواهند کرد».
پیشتر «نجیب میقاتی» نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان گفته بود که موضع یکپارچه‌ای در این کشور در خصوص توافق ترسیم مرزهای دریایی به خاطر منافع کشور وجود دارد».
در همین ارتباط «الیاس بوصعب» معاون رئیس پارلمان لبنان اعلام کرد که اصلاحات مورد نظر بیروت درباره پیش‌نویس توافقنامه ترسیم مرزهای مورد اختلاف با رژیم صهیونیستی را به «دوروتی شیا» سفیر آمریکا در لبنان تحویل داده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar