ایسنا/ نخست وزیر عراق امروز (پنج‌شنبه) در سخنرانی که در مراسم افتتاح طرح اتصال برق عراق و اردن داشت، بر نیاز کشورش به تشکیل یک دولت فدرال جدید و حرکت در مسیر تصویب بودجه کشور تاکید کرد.

مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در مراسم افتتاح طرح اتصال برق دو کشور عراق و اردن تاکید کرد: این طرح برای تقویت همکاری و مشارکت دو کشور و تعامل مثبت با منطقه و خدمت به کشور و مردم آغاز می‌شود. این طرح فوق‌العاده، مسیر تبادل انرژی میان دو کشور را تضمین می‌کند.

الکاظمی افزود: پیش از این نیز ما با عربستان و دیگر کشورهای حوزه خلیج (فارس) در این زمینه همکاری‌هایی داشتیم و توافقنامه این طرح چند ماه قبل در کنفرانس جده امضا شد.

همچنین نخست وزیر عراق درباره کابینه خود گفت: این کابینه با وجود شرایط سیاسی موجود و شرایط دشوار اقتصادی و نیز تصویب نشدن بودجه، با ثبات به مسیر خود ادامه داد و بسیاری از موانع را کنار زد و هنوز نیز بدون خستگی به مسیر خود ادامه می‌دهد، این شرایط و این بن‌بست باید به خاطر کشور، ملت و نهادهای عراق برطرف شود.

وی در ادامه تاکید کرد: راه حل آن بازگشت به میز مذاکره، کنار گذاشتن اختلافات و گفتگو با صداقت کامل است تا به راه‌حل‌های واقعی برای پایان دادن به بحران سیاسی کشور برسیم. عراق به دولت و بودجه نیاز دارد و نبود این دو در تمام این مدت قابل پذیرش نیست.

الکاظمی در ادامه نیز بحران سیاسی این روزهای عراق را بحران اعتماد توصیف کرد و گفت: اعتماد تنها با گفتگوی صریح و سازنده بازگردانده و اصلاح می‌شود.

نخست وزیر عراق در پایان نیز از استانداری‌ها و مسؤولان آنها خواست به مسؤولیت‌های ملی و اخلاقی خود عمل کنند چرا که آنها طبق چارچوب‌های قانونی و دستورالعمل‌ها، اجازه رسیدگی به هر مشکلی را دارند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar