فارس/ یک سناتور آمریکایی اعلام کرد سوابق داخلی اف‌بی‌آی نشان می‌دهد ۶۶۵ کارمند آن در پی تحقیقات درباره سوءرفتار و برای جلوگیری از دریافت نامه‌های انضباطی نهایی، خود را بازنشسته کرده یا استعفا داده‌اند.

 «چاک گراسلی» سناتور آمریکایی اعلام کرد سوابق داخلی (اداره تحقیقات فدرال یا پلیس فدرال آمریکا) اف‌بی‌آی را از یک افشاگر دریافت کرده که نشان می‌دهد ۶۶۵ کارمند آن در پی تحقیقات درباره سوءرفتار و برای جلوگیری از دریافت نامه‌های انضباطی نهایی خود را بازنشسته کرده یا استعفا داده‌اند. 

به گفته گراسلی، این افشاگر که وی نامی از او نبرد، گزارش داخلی وزارت دادگستری آمریکا را ارائه کرد که در آن گفته شده کارمندان مذکور بین سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۲۰ اف ‌بی‌آی را ترک کردند که در بین آن‌ها ۴۵ کارمند ارشد بوده است. 

این سناتور آمریکایی در نامه‌ای خطاب به کریستوفر ری مدیر اف‌بی‌آی و مریک گارلند دادستان کل آمریکا نوشت: اتهامات و سوابق، تصویری شرم‌آور از سوءرفتار را که زنان در اف‌بی‌آی سال‌ها مجبور به تحمل آن شدند، به تصویر می‌کشد. این تخلفات و سوءرفتار تکان‌دهنده و غیرقابل قبول است. 

دفتر گراسلی اعلام کرد مقامات وزارت دادگستری آمریکا این گزارش را بعد از گزارش آسوشیتد پرس در سال ۲۰۲۰ که اتهامات سوءرفتار جنسی در بین مقامات ارشد اف‌بی‌آی را برملا کرده بود، تهیه کردند. به گزارش وبگاه خبری «هیل»، در این گزارش آمده ۶۵۵ کارمند بعد از اتهام سوءرفتار اف‌بی‌آی را ترک کردند اما در آن گفته نشده که این سوءرفتار جنسی بوده گرچه عنوان این سند به این صورت است.

به نوشته هیل، دفتر این سناتور افزود آمار واقعی افراد متخلف می‌تواند بیشتر باشد زیرا آمار مذکور، داده‌های مربوط به ترک شغل در طول یا زودتر از آغاز تحقیقات را شامل نمی‌شود.

در تحقیقات آسوشیتد پرس که ظاهراً باعث ایجاد این گزارش شده، مشخص شد که اف‌بی‌ای تصمیم گرفت افرادی را که با اتهامات روبرو بودند، منتقل یا به آن‌ها اجازه بازنشستگی دهد. این کار به افراد خاطی اجازه می‌دهد تا حقوق بازنشستگی و مزایای خود را در حالی که تحقیقات از سوی مقامات درباره اتهامات در حال انجام است، دریافت کنند و بعد از پایان فرایند، ناشناس ماندن خود را حفظ کنند.

این سناتور گفت او همچنین سند دومی را از افشاگر دریافت کرده که اجرای سیاست تحمل صفر توسط مدیر اف‌بی‌آی در خصوص سوءرفتار جنسی را تحلیل می‌کند که شامل قضاوت متناقض با جزئیات است. 

در سند دوم آمده است: به نظر می‌رسد پرونده‌های سوءرفتار جنسی اخیر نشان می‌دهد به کارگیری این دستورالعمل توسط  [دفتر مسئولیت حرفه‌ای] به مجازات‌های تصادفی و برخورد نابرابر منجر شده است که به طور بالقوه ثبات، انصاف و روند مقتضی سیستم انضباطی افی‌بی‌آی را به خطر می‌اندازد. طبق این گزارش، کسانی که در پست سرپرستی نیستند مجازات‌های بزرگتری را در مقایسه با افراد سرپرست دریافت می‌کنند. 

چاک گراسلی در نامه خود نوشت: کنگره موظف است بازبینی عینی و مستقلی را از شکست‌های وزارت دادگستری و افی‌بی‌آی انجام دهد و دقت داده‌ها در این اسناد را مشخص کند تا مردم آمریکا بدانند و بفهمند که چه تغییراتی اگر اصلا تغییری ایجاد شده باشد، برای حل این مشکلات قابل توجه بوجود آمده است. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar