تسنیم/ «بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی راهبرد اتخاذ شده از سوی نتانیاهو و احزاب حاضر در کابینه ائتلافی جدید را موجب تضعیف امنیت داخلی و ناکارآمدی نظام اداری در این رژیم دانست.

«بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با اشاره به توافق نتانیاهو با احزاب نژادپرست و فاشیست راست افراطی در سرزمین‌های اشغالی تاکید کرد، وی قصد دارد تا ارتش ویژه‌ای را برای «ایتامار بن گویر» رهبر حزب قدرت یهودی در کرانه باختری ایجاد نماید.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با اشاره به توافق روز جمعه میان نمایندگان حزب «لیکود» و «قدرت یهودی» به منظور واگذاری صندلی وزارت امنیت داخلی به بن گویر با ابراز نگرانی از این تصمیم نتانیاهو افزود: این توافق پیامدهای پرمخاطره‌ای برای اسرائیل رقم خواهد زد و به معنای ایجاد ارتشی ویژه برای بن‌گویر است.

گانتس در یادداشتی طولانی که در صفحه فیس بوک خود منتشر کرد با انتقاد از مسیر شکل‌گیری کابینه جدید نتانیاهو گفت: کابینه جدید در مسیر تقسیم قدرت به خرده وزرات‌خانه‌هایی مبتنی بر منافع سیاسی و جناحی حرکت می‌کند. وی در ادامه نسبت به مخاطرات ناشی از این راهبرد بر قدرت عملیاتی ارتش و پلیس رژیم‌صهیونیستی هشدار داد.

گانتس تقسیم اختیارات اداره امور شهروندی میان 2 وزارت‌خانه امنیت داخلی و وزارت دارایی و همچنین تقسیم قدرت امنیتی در کرانه باختری بین 2 وزارت‌خانه جنگ و امنیت داخلی را موجب افزایش فشارهای بین‌المللی بر این رژیم به ویژه در موضوع ادامه روند شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری و تلاش برای ضمیمه‌کردن این مناطق به سرزمین‌های اشغالی دانست.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی راهبرد اتخاذ شده از سوی نتانیاهو و احزاب حاضر در کابینه ائتلافی جدید را موجب تضعیف امنیت داخلی و ناکارآمدی نظام اداری در این رژیم دانست. وی همچنین تشکیل ارتشی ویژه تحت رهبری بن گویر در کرانه باختری را اشتباه فاحش امنیتی جدیدی از سوی نتانیاهو دانست.

گانتس در ادامه با هشدار نسبت به این اقدام احتمالی کابینه جدید رژیم صهیونیستی اذعان داشت که این عمل موجب شکاف امنیتی بزرگی در سرزمین‌های اشغالی خواهد شد که تنها مسئول آن، شخص نتانیاهو خواهد بود. وی افزود که پیش از این نسبت به این اقدامات اشتباه نتانیاهو به وی تذکر داده است.

گانتس در پایان مطلب خود نوشت: نتانیاهو لکه ننگی را برگزید که به خطری امنیتی برای اسرائیل در آینده مبدل خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar