ایرنا/ عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان امروز یکشنبه اذعان رژیم صهیونیستی به آماده نبودن ارتش این رژیم برای رویارویی با حزب الله را یک دستاورد برای مقاومت توصیف و تاکید کرد که این بنیامین نتانیاهو نخست وزیر مامور تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی است که باید از ما نگران باشد.

به نقل از النشره، شیخ نبیل قاووق عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان در سخنانی درباره توان بالای مقاومت و هراس رژیم صهیونیستی از آن گفت: مقاومت بزرگ‌ترین مانع در مقابل پروژه های عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی است و این بنیامین نتانیاهو نخست وزیر مکلف رژیم صهیونیستی است که باید از ما نگران باشد؛ نه ما از او.

وی افزود: اعلام دشمن مبنی بر اینکه ارتش صهیونیستی آمادگی مقابله با حزب الله لبنان را ندارد، یک دستاورد برای مقاومت، مجد و کرامت برای لبنان و مصونیت برای وطن در مقابل تمام کابینه های صهیونیستی است.

شیخ نبیل قاووق خاطرنشان کرد: عجز و ناتوانی دشمن در مقابله با حزب الله باعث شد که دشمن دل به ایجاد هرج و مرج در داخل لبنان و فروپاشی آن و نیز گزینه های (روی کار آمدن) رئیس جمهوری ببند که در راستای منافع اسرائیل باشد.

وی گفت: گروهی در داخل لبنان که شعار چالش و مقابله سر می دهد، باید با بیش از نیمی از ملت لبنان مقابله کنند. آن ها رئیس جمهوری می خواهند که مقاومت را به چالش بکشد و با آن مقابله کند؛ نه کسی که با دشمنان لبنان مقابله کند و برای حل بحران های کشور تلاش کند.

عضو شورای مرکزی حزب الله خاطرنشان کرد: ما در لبنان معادلات داخلی حساسی داریم و دستاوردهایی داریم که با خون شهدا محقق شده است. ما معادلات ملی داریم که اجازه نمی دهد افرادی روی کار بیایند که دشمن روی آن ها حساب باز کرده است. ما رئیس جمهوری می خواهیم که رنج و مشکلات لبنانی ها را کاهش دهد و اولویتش بازگرداندن اعتماد میان مردم لبنان باشد.

وی با اشاره به اینکه حزب الله و هم پیمانانش برای نجات کشور مساله تفاهم و توافق و گفت وگو را در لبنان مطرح می کنند، افزود: باید این حقیقت را قبول کنید که کشور نیازمند گفت وگو و توافق ملی است و این بهترین را برای انتخاب رئیس جمهوری است.

پیش از این شیخ علی دعموش نائب رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان نیز خاطرنشان کرد که حزب الله وظیفه خود در مقاومت و محافظت از کشور لبنان و دفاع از منافع آن و خدمت به مردم و همچنین محافظت از حقوق، ثروت و استقلال آن را انجام می دهد.

نائب رئیس شورای اجرایی حزب الله گفت: اقدامات ما در راستای منافع سیاسی خودمان نیست. ما به دنبال دست یافتن به منصب ریاست جمهوری و یا دیگر مناصب قدرت و یا تحمیل رئیس جمهور نیستیم.

شیخ دعموش تاکید کرد: چیزی که می خواهیم این است که لبنان با مقاومت، ارتش، و مردم خود در مقابل دشمن صهیونیستی قوی بماند و به زمان ضعف خود که آمریکا خواهان آن است بازنگردد.

دعموش خاطر نشان کرد: دومین چیزی که می خواهیم این است که اولویت در این مرحله بهبود بحران اقتصادی و معیشتی مردم لبنان باشد.

وی گفت: این دو امر نیازمند نزدیک کردن واقعی رویکردها و جدیت برای انتخاب رئیس جمهور است.

نائب رئیس شورای اجرایی حزب الله گفت: حزب الله خواهان رئیس جمهوری برای تمام مردم لبنان نه قشر خاصی از آنها، رئیس جمهوری که لبنانی ها را متحد کند و از وحدت آن ها محافظت کند، رئیسی جمهوری که حاکمیت کشور را حفظ کند و در راستای منافع خارجی علیه مقاومت توطئه نکند.

وی فزود: لبنان در این مرحله نیازمند شخصی است که بحران ها را حل کند و از استقلال و حاکمیت این کشور محافظت کند، نه شخصی که اختلافات را ایجاد کند و پرونده هایی را باز کند که اولویت ندارند.

شیخ دعموش همچنین بر لزوم گفت وگو و تفاهم برای انتخاب رئیس جمهور تاکید کرد و از طرف های سیاسی خواست که در اسرع وقت این مسئولیت را برعهده بگیرند.

پارلمان لبنان روز پنجشنبه گذشته برای هفتمین بار در انتخاب رئیس جمهوری این کشور ناکام ماند تا شرایط سیاسی با توجه به پایان دوره ریاست جمهوری "میشل عون" پیچیده‌تر شود.

جلسه پنجشنبه پارلمان لبنان با حضور ۱۱۰ نماینده برگزار شد و جلسه رای گیری برای انتخاب رئیس جمهوری جدید این کشور به نتیجه نرسید.

در این رای گیری، ۵۰ برگه سفید به صندوق افتاد و ۴۲ رای برای میشال معوض و ۸ رای به نام لبنان الجدید و ۶ رای برای عصام خلیفه، ۲ رای برای زیاد بارود، یک رای برای بدری ظاهر به صندوق انداخته شد و یک رای نیز باطله اعلام شد.
انتخاب رئیس جمهوری لبنان نیاز به رای دو سوم نمایندگان پارلمان دارد.

در پی ناکامی در انتخاب رئیس جمهوری، نبیه بری رئیس پارلمان لبنان اعلام کرد که جلسه بعدی برای انتخاب رئیس جمهوری در پنجشنبه آینده برگزار خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar