تسنیم/ جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی آمریکا اظهار کرد روش ترامپ منسوخ و قدیمی است و جمهوری خواهان باید به دنبال چهره جدیدی باشند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «جان بولتون» مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با گاردین اظهار کرد روش ترامپ منسوخ و قدیمی است و جمهوری خواهان باید به دنبال چهره جدیدی برای رهبری حزب خود باشند.

بولتون که از سال 2018 تا 2019 در کابینه ترامپ به عنوان مشاور امنیت ملی فعالیت می‌کرد، به جمهوری خواهان پیشنهاد داد تا دست از ترامپ کشیده و به دنبال رهبر جدیدی برای حزب خود باشند.

وی در این مصاحبه به ران دی سانتیس فرماندار فعلی فلوریدا به عنوان رقیب احتمالی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2024 اشاره و اظهار کرد دی سانتیس به عنوان فرماندار فلوریدا عملکرد خوبی داشته و در انتخابات میان دوره ای 8 نوامبر نیز پیروزی خوبی را بدست آورده است. بسیاری از مردم به او به عنوان نامزد انتخابات بعدی نگاه می‌کنند.

بولتون تصریح کرد یکی از بزرگترین مشکلات ترامپ این است که روش او در حال حاضر قدیمی و منسوخ است.

مشاور سابق امنیت ملی خاطرنشان کرد که وی با طرفداران خود و برخی دیگر درباره آنچه که در انتخابات میان دوره ای اتفاق افتاد صحبت کرده و اینکه برخی مردم ترامپ را از ذهن خود بیرون کرده‌اند. نتایج انتخابات میان دوره‌ای نشان داد که اگر ترامپ به عنوان نماینده جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری معرفی شود، نه تنها در انتخابات شکست می خورد بلکه بسیاری از نامزدهای جمهوری خواه را با خود به پایین می‌کشد.

بولتون تنها فردی نیست که اخیرا نسبت به نقش ترامپ در حزب جمهوری خواه ابراز نگرانی کرده است. پیشتر «مایک پنس» معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا اظهار کرد گزینه‌هایی بهتر از ترامپ برای ریاست جمهوری در آینده وجود دارد.

همچنین براساس نتایج نظرسنجی‌های جدید و اولیه، میزان تمایل و علاقه مردم به «ران د‌ی‌سانتیس» فرماندار فلوریدا به عنوان نماینده جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری 2024، از دونالد ترامپ بیشتر شده است.

«مو بروکس»، نماینده آلاباما در کنگره آمریکا و حامی سابق ترامپ نیز، موضع متفاوتی درباره رئیس جمهور محبوب سابق خود اتخاذ کرده و به تازگی گفته است: «اشتباه بدی برای جمهوری‌خواهان است که دونالد ترامپ را به عنوان نامزد خود در سال 2024 انتخاب کنند.»

بروکس درباره ترامپ گفت: «دونالد ترامپ ثابت کرده است که ناصادق، بی‌وفا، بی‌کفایت، خام و خیلی چیزهای دیگر است و بسیاری از افراد مستقل‌ و جمهوری‌خواهان را از خود دور می‌کند.»

این در حالی است که جمهوری خواهان در انتخابات میان دوره‌ای 8 نوامبر موفق شدند با اندکی فاصله اکثریت کرسی‌های مجلس نمایندگان را از آن خود کنند و بسیاری از اعضای حزب، دونالد ترامپ را مسئول نتایج ناامید کننده جمهوری خواهان دانستند. جمهوری خواهان همچنین اکثریت کرسی‌های سنا را نیز به دموکرات ها واگذار کردند.

دونالد ترامپ چندی قبل در ویلای شخصی خود در فلوریدا اعلام کرد که نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2024 خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar