مهر/ وزیر دارایی ترکیه در آنکارا با وزیر بازرگانی عربستان سعودی دیدار و اعلام کرد که با وی درباره توسعه روابط اقتصادی دو کشور به توافق دست یافته‌ است.
به گزارش  خبرگزاری آناتولی، «نورالدین نباتی» وزیر دارایی ترکیه امروز یکشنبه در آنکارا با ماجد بن عبدالله القصبی، وزیر بازرگانی عربستان سعودی دیدار و گفتگو کرد.

وزیر دارایی ترکیه با انتشار پیامی در شبکه‌ های اجتماعی از دیدار مفید و سازنده خود با وزیر بازرگانی عربستان سعودی خبر داد و آن را ستود.

«نورالدین نباتی» در این باره اعلام کرد: طی این دیدار درباره همکاری‌ های تجاری، اقتصادی و مالی میان دو کشور رایزنی کردیم. با وزیر بازرگانی عربستان سعودی درباره توسعه روابط اقتصادی دو کشور هم به توافقات خوبی دست یافتیم.

در همین ارتباط، روند عادی سازی روابط با کشورهای حوزه خلیج فارس اخیرا از سوی ترکیه وارد مراحل جدی‌ تری شده است؛ سرانجام پس از کش و قوس‌ های فراوان بعد از ۵ سال وقفه اولین دیدار میان مقامات عربستان سعودی و ترکیه در سطح بالا با سفر رجب طیب اردوغان به ریاض در اردیبهشت ماه سال جاری انجام شد.

مراودات سیاسی ترکیه و عربستان از سال ۲۰۱۸ میلادی بر سر قتل «جمال خاشقجی» روزنامه نگار منتقد حکومت آل سعود در کنسولگری عربستان در استانبول با تنش‌ های بسیاری همراه بود و این تنش صرفاً محدود به روابط سیاسی دو کشور نبود و در بعد اقتصادی و حتی رسانه‌ ای نیز دنبال شد.

البته این فضای متشنج صرفاً به اتفاقات سال ۲۰۱۸ مربوط نمی‌ شود، زیرا آنکارا قبل‌ تر نیز بر سر مساله اخوان المسلمین و رقابت‌ های منطقه‌ ای اختلافات جدی با ریاض تجربه کرده بود ولی با قتل خاشقجی این روابط سرد میان دو کشور شدت پیدا کرد و به اوج خود رسیده بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar