تسنیم/ نتایج یک بررسی نشان می دهد که برگزیت منجر به کاهش چشمگیر استخدام پرسنل از اتحادیه اروپا برای بخش‌های مراقبت و بهداشت انگلیس و کمبود شدید پرسنل و پزشک در این بخش‌ها شده است.
به گزارش  روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ"، سیستم مراقبت‌های بهداشتی بریتانیا به هجوم متخصصان خارجی وابسته است. در حال حاضر نتایج یک بررسی نشان می‌دهد که آسیب‌های ناشی از خروج از اتحادیه اروپا از این نظر برای انگلیس بالا بوده است.

بر اساس یک مطالعه اخیر، برگزیت کمبود پزشک در بریتانیا را تشدید کرده است. بر این اساس، سیستم مراقبت‌های بهداشتی بریتانیا حدود 4000 پزشک از کشورهای اتحادیه اروپا در مهمترین زمینه‌های تخصصی کمبود دارد. در گزارشی که روزنامه گاردین به سفارش اتاق فکر Nuffield Trust روز یکشنبه منتشر شد آمده است: روند افزایش کارکنان اتحادیه اروپا و کشورهای اتحادیه تجارت آزاد اروپا (EFTA) آهسته شده و زیر حد پیش بینی‌های انجام شده قرار گرفته است.

بر این اساس، سیستم مراقبت‌های بهداشتی بریتانیا به ویژه قبل از برگزیت به پزشکان اتحادیه اروپا وابسته بود. این امر به ویژه بخش‌های بیهوشی، اطفال، جراحی قلب و روانپزشکی را تحت تاثیر قرار داد. بر اساس این مطالعه، بیش از 41000 پزشک از اتحادیه اروپا یا کشورهای EFTA نروژ، سوئیس، ایسلند و لیختن اشتاین باید در سال 2021 در بریتانیا مستقر می شدند تا این کمبود پرسنل جبران شود. اما تعداد آن ها حداقل 4 هزار نفر بیشتر شد.

محققان دلیل آشکار این چرخش در سال‌های 2015 و 2016 را در نتیجه همه پرسی برگزیت می‌دانند.

علاوه بر عدم اطمینان اولیه در مورد مقررات جدید ورود و کار، مقررات سخت‌گیرانه‌تر ویزا و وخامت شرایط کار در سیستم بهداشتی انگلیس نیز به کاهش تعداد پرسنل کمک کرده است.

یافته‌های این مطالعه اکنون نشان می‌دهد که رکود در تعداد پزشکان اتحادیه اروپا کمبودهای موجود را در مناطقی تشدید کرده است که NHS قادر به پیدا کردن کارکنان واجد شرایط کافی برای این مناطق در جاهای دیگر نیست.

این مطالعه در زمانی انجام می‌شود که NHS بحران زده پس از سال‌ها کمبود بودجه با نارضایتی‌های زیادی دست و پنجه نرم می‌کند. این مشکلات علاوه بر کمبود پزشک، مراقب و پرستار، شامل زمان انتظار طولانی برای برخی درمان‌های بیمارستانی به دلیل همه‌گیری کرونا نیز می‌شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar