ایرنا/ ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز دوشنبه در مجمع همکاری های بین منطقه ای با قزاقستان، گفت که کشورش با توجه به بحران بین المللی در روابط بازرگانی، مسیر صادرات و واردت خود را به بازارهای تازه، تغییر می دهد.

به گزارش خبرگزاری تاس، پوتین گفت: به علت قرارگرفتن بازرگانی بین المللی در بحران، توجه ویژه ای به گسترش و پیشرفت زیرساخت های مشترک ترابری و پشتیبانی و از بین بردن محدودیت های بازدارنده مبادلات تجاری و سرمایه گذاری، می شود.

وی افزود که روسیه با توجه به این بحران، اقدامات گسترده ای برای تغییر مسیر عملیات صادرات واردات خود به سوی بازارهای تازه، به اجرا گذاشته و برای تجهیز و بهبود تاثیرگذاری مسیرهای اصلی تازه شامل شرق غرب و شمال جنوب، تلاش می کند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از خبرگزاری تاس، قاسم جومارت توکایف رئیس جمهوری قزاقستان برای دیداری رسمی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به مسکو سفر کرده است.

دفتر مطبوعاتی توکایف یکشنبه اعلام کرد: روسای دو کشور روز دوشنبه گفت‌وگوهایی برگزار خواهند کرد. علاوه بر این، دو طرف بطور مجازی در نشست اجلاس همکاری بین منطقه‌ای روسیه و قزاقستان شرکت می‌کنند.

این اولین سفر خارجی توکایف پس از سوگند ریاست جمهوری وی در روز شنبه به یک کشور دیگر است. انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری در ۲۰ نوامبر ( ۲۹ ابان) در قزاقستان برگزار شد. میزان مشارکت ۶۹.۴۴ درصد بود. توکایف ۸۱.۳۱ درصد آرا را به دست آورد.

وی هفته گذشته برای شرکت در نشست سران سازمان پیمان امنیت جمعی به ایروان پایتخت ارمنستان سفر کرده بود.

توکایف قرار است در روزهای آینده برای انجام سفری رسمی و دیدار با امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه به پاریس برود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar