مهر/ رئیس جمهور بلاروس در سخنانی اعلام کرد که همکاری نزدیک این کشور و روسیه به روند رشد خود ادامه می دهد.

«الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور بلاروس امروز دوشنبه در اظهاراتی اعلام کرد که قصد دارد در آینده نزدیک با «ولادیمیر پوتین» همتای روس خود دیدار کند.

بنا بر اعلام خبرگزاری بلتا، رئیس جمهور بلاروس در مورد اهداف این دیدار گفت: من به زودی با رئیس جمهور روسیه ملاقات خواهم کرد. ما در مورد برخی مسائل رایزنی خواهیم کرد. اگر بتوانیم برخی از مشکلات جزئی را برطرف کنیم، قادر خواهیم بود پیشرفت قابل توجهی در زمینه تلاش ها در جایگزینی واردات را شاهد باشیم. این مهمترین موضوع برای دو کشور در حال حاضر است.

لوکاشنکو این اظهارات را در دیدار با «اولگ کوژیمیاکو» فرماندار منطقه پریمورسکی روسیه، عنوان کرد و افزود که دو کشور امسال نشان دادند که از پس این کار برمی آیند.

رئیس جمهور بلاروس یادآور شد که دو کشور روسیه و بلاروس برای دستیابی به اهداف خود به اندکی زمان نیاز دارند. به گفته لوکاشنکو، مشکلات اقتصادی کنونی قابل برطرف شدن است و همکاری با منطقه پریمورسکی را نیز شامل می شود.

همکاری های تجاری و اقتصادی میان بلاروس و منطقه پریمورسکی روسیه در سال های اخیر همواره رو به رشد بوده است. تجارت دوجانبه میان بلاروس و این منطقه از ۱۷.۳ میلیون دلار به ۳۲.۷ میلیون دلار در سال ۲۰۲۱ افزایش یافته است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar