ایرنا/  پادشاه اردن طی سخنانی بر حمایت کشورش از تلاش‌ها برای تمدید آتش بس در یمن تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، شبکه اردنی «المملکه» امروز دوشنبه اعلام کرد که عبدالله دوم پادشاه اردن در کاخ «الحسینیه» در شهر امان پایتخت این کشور با «رشاد العلیمی» رئیس گروه موسوم به «شورای رهبری ریاست جمهوری یمن» دیدار و گفت‌وگو کرد.

پادشاه اردن در این دیدار بر حمایت اردن از تلاش‌ها برای تمدید آتش بس یمن و لزوم پایان دادن به بحران این کشور به نحوی که وحدت، ثبات و تمامیت ارضی یمن را تضمین کند، تاکید کرد.

در مقابل العلیمی نیز نقش اردن به رهبری عبدالله دوم در راستای پایان دادن به بحران و جنگ یمن را ستود.

وی همچنین از پادشاه اردن به دلیل مطرح کردن مسئله یمن در محافل بین‌المللی و درخواست او برای حل و فصل سیاسی مسئله یمن تشکر و قدردانی کرد.

آتش بس یمن که بارها از سوی ائتلاف متجاوز سعودی نقض شده است، به دنبال رایزنی‌های سازمان ملل متحد دو مرحله تمدید شد و ۱۰ مهر بدون دستیابی به توافقی جدید پایان یافت.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد.

این کشورها پس از ۷ سال تجاوز به یمن و کشتار هزاران نفر و تخریب زیرساخت‌های این کشور نه تنها به اهداف خود نرسیدند بلکه به دنبال ضربات موشکی و پهپادی نیروهای مسلح یمن به عمق خاک آنها مجبور به پذیرش آتش بس شدند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar