ایرنا/  انفجار انتحاری امروز(چهارشنبه) در منطقه ای از شهر کویته مرکز ایالت بلوچستان پاکستان، دست کم سه کشته و دهها مجروح برجای گذاشت. گروه تروریستی موسوم به "تحریک طالبان پاکستان" مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است.

به نقل از رسانه های پاکستان، هدف اصلی این حمله تروریستی، یک دستگاه کامیون گشت نظامی حامی نیروهای پلیس بوده است. دو نفر از جان باختگان این حمله از نیروهای پلیس هستند. همچنین 30 نفر دراین حمله مجروج شدند که دست کم 20 نفر از آنها از نیروهای پلیس هستند.

گروه تروریستی تحریک طالبان پاکستان که اخیرا تهدید کرده بود حملات خود در سراسر این کشور را بار دیگر از سر خواهد گرفت، بلافاصله مسئولیت این حمله مرگبار را برعهده گرفت.

گروه تروریستی تحریک طالبان پاکستان که از خردادماه امسال وارد آتش‌بس با دولت اسلام‌آباد شده بود، اکنون به این پیمان پایان داده و به تازگی رسما تهدید کرده است که حملات این گروه در سراسر پاکستان از سر گرفته می‌شود.

استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل متحد از لغو آتش بس طالبان پاکستان با دولت اسلام آباد ابراز تاسف کرده است.

حمله امروز تحریک طالبان پاکستان در کویته، همزمان با سفر هیات رسمی پاکستان به افغانستان به ریاست خانم حنا ربانی معاون وزیر امور خارجه پاکستان رخ داده است.

این گروه تروریستی بیشتر اهداف یا افراد نظامی را مورد حمله قرار می دهد.

تحریک طالبان پاکستان مسئولیت بسیاری از حملات مرگبار تروریستی در این کشور از جمله حمله به مدرسه ای در پیشاور در دسامبر ۲۰۱۴ که دست کم ۱۲۰ کشته برجای گذاشت را بر عهده گرفته است. این مدرسه وابسته به ارتش بود و فرزندان نظامیان در آن تحصیل می کردند.

از زمان بازگشت طالبان به قدرت در افغانستان در سال گذشته، اسلام‌آباد از حملات گروه تحریک طالبان پاکستان، به ویژه در امتداد مرزهای متخلخل خود، شکایت کرده است.

افغانستان اصرار دارد که اجازه نخواهد داد از خاکش توسط شبه نظامیان خارجی استفاده شود، اما گفته می شود صدها جنگجوی طالبان پاکستانی و همچنین بسیاری از رهبران این گروه در این کشور حضور دارند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar